Москва перекидає війська в Україну з окупованих територій Грузії

Москва перекидає війська в Україну з окупованих територій Грузії

Високопоставлений представник оборони США заявив, що Москва виводить частину військ з окупованих територій Грузії.


 

Сполучені Штати бачили «переміщення певної кількості військ з Грузії», — сказав представник Пентагону журналістам CNN.

 

Американський чиновник поки не може сказати, яку саме кількість грузинських військ Москва відправить до України.

Російські війська були розміщені в Грузії після того, як Росія вдерлася в країну 2008 року.

Грузія знаходиться на південно-західному кордоні Росії. Москва окупувала грузинські регіони — Абзахію та Південну Осетію.


Росі́йсько-грузи́нська війна́ 2008 року  — збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупованнями Південної Осетії та Абхазії з іншого. Війна розпочалася навколо збройного протистояння в Південній Осетії у серпні 2008 року. У військових діях проти Грузії, крім регулярних збройних сил Південної Осетії і Росії, брали участь бойовики з Росії і Абхазії.

Сторони звинувачували одна одну у провокуванні бойових дій. Вранці 7 серпня 2008 року російські регулярні, не миротворчі військові сили перетнули кордон Грузії через Рокський тунель і вторглися на територію Грузії, хоча в російських ЗМІ представляють ситуацію так, ніби вони увійшли на грузинську територію після початку військових дій грузинською стороною, а саме 8 серпня.

Москва перекидає війська в Україну з окупованих територій Грузії

Москва перекидає війська в Україну з окупованих територій Грузії

У ніч на 8 серпня після обстрілів грузинських сіл, збройні сили Грузії заявили про намір «відновити конституційний лад» на території невизнаної республіки і в результаті боїв зайняли більшу частину Цхінвалі. Того ж дня Росія «офіційно» втрутилась у конфлікт на стороні південноосетинських сепаратистів та ввела війська, в тому числі танкові бригади, на територію Грузії, піддала бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об’єкти.

Військові дії поширилися далеко за межі Південної Осетії на інші міста Грузії та Абхазію, де з’єднання абхазьких загонів та російських «добровольців» атакували позиції грузинських військ та захопили Кодорську ущелину. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. Згідно з досягнутими домовленостями, вивід російських військ з грузинської території мав закінчитись до 1 жовтня 2008 року.


Пентагон не знає, куди підуть війська з Грузії в Україні, сказав чиновник, зазначивши, що Москва заявляє, що надає пріоритет своїй діяльності на Донбасі на сході України.

Тим часом за оцінками США, російські війська мають 22 кораблі в Чорному морі, і хоча 15 з них є «надводними комбатантами», чиновник сказав, що «більшість – це десантні кораблі».

 

«Ми бачили, як вони рухалися в Азовське море, щоб здійснити десантний штурм, підсилити атаку на Маріуполь, ми не бачили, як вони рухалися на Одесу», – додав чиновник.

 

Москва може використовувати ці кораблі для ракетного удару по Україні, але США ще не бачили, щоби вони цього зробили, сказав чиновник журналістам у п’ятницю.


Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення Москва звинувачує Збройні сили України та націоналістів.

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *