Культурний код дебатів. Зеленський викликав Порошенка дебатувати на «Олімпійському»

Зеленський викликав Порошенка на дебати. Запропонував дебатувати на “Олімпійському”. Дав на роздуми 24 години. Є у цьому певний культурний код.


 

Дебати – то продукт давньогрецької демократії. Греки влаштовували їх аби обговорити ключові питання розвитку своїх міст.

 

В Афінах грецькі громадяни збиралися у своєрідні клуби, де обговорювали, якими повинні бути закони. Студенти тих часів навчалися мистецтву дебатування. Вони відстоювали інтереси спочатку однієї, а потім іншої сторони, з метою глибше і повніше зрозуміти тему, що обговорюється.

У середні віки навчання в Європі передбачало опанувати вміння публічно виступати та дебатувати для тих хто у майбутньому пов’яже своє життя з політикою та юриспруденцією. На початку історії Сполучених Штатів дебатні клуби організовувались тільки в університетах.

Впродовж президентських кампаній 1960 років у Сполучених Штатах перші серії телевізійних дебатів між Джоном Ф.Кеннеді та Річардом Ніксоном поширили популярність дебатів, що зрештою призвело до зростання кількості їхніх прибічників.

Тому вчинок Зеленського – це є відсилка до тієї традиції, котрій дав початок Рейган.

 

Те, що пропонує Зеленський певною мірою схоже на знаменитий російський “Версус батл”. Два промовці змагають перед мільйонною авдиторією.

 

“Олімпійський” у цьому сенсі перетвориться на колізей. Гладіатор і темна конячка української політики зійдуться у рівному бою. Чому саме у рівному? Порошенко – більш маститий та досвідчений політик. Зеленський сам запропонував поле бою та формат.

Якщо Порошенко не погодиться – він програє.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *