Константинополь заявив, що в Україні більше немає Московського патріархату

Представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Іов в інтерв’ю ВВС Україна заявив, що з 11 жовтня 2018 року ієрархи всіх українських церков в очах Фанару мають однаковий статус – ієрархів Вселенського престолу. 


За словами Іова, одним з пунктів історичного рішення Вселенського престолу від 11 жовтня було скасування синодального акту про передачу Київської митрополії – тобто, фактично, території України – під адміністрацію Російської церкви, передає Новое Время. 

“Скасуванням акту 1686 року скасована адміністрація Московською церквою Київської митрополії і всіх єпархій в Україні…З канонічної точки зору це означає, що сьогодні в Україні УПЦ МП більше не існує. Всі архієреї тепер в Україні де-факто згідно з цим рішенням синоду є архієреями Вселенського престолу, і вони тепер повинні чекати директиву Вселенського патріархату щодо свого подальшого функціонування і існування в перспективі надання автокефалії Православній церкві в Україні”, – пояснив архієпископ Іов.

Архієпископ Іов наголосив, що, вирішуючи українське питання, Вселенський патріархат “нічого не здобуває”.

“Якби Вселенський патріархат хотів щось здобути, він міг би просто відродити свою митрополію, яка існувала (у Києві) до кінця XVII століття. Але Константинополь цього не бажає. Константинополь бажає подарувати Україні автокефалію, щоб в Україні була своя церква”, – сказав він.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *