Історичний екшн «Крути 1918»: офіційний трейлер фільму

25 січня творча група «Крути 1918» презентувала перший офіційний трейлер та постер фільму, а також повідомила про дату офіційної прем‘єри стрічки – 6 грудня 2018, пише журнал «Артефакт».

 Це художній фільм за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі  боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

Фільм «Крути 1918» присвячена 100-річчю бою під Крутами. У січні 1918 року близько 400 студентів та гімназистів  протистояли 4-тисячній армії більшовиків. Відступаючи вночі, студентський курінь із 30 бійців втратив орієнтацію на місцевості і вийшов прямо на залізничну станцію, де перебували загони червоногвардійців. Комуністи взяли їх у полон та розстріляли.

Фільм знімали за спогадами Аверкія Гоначерка – командира студентських частин у тому бою.

Зйомку проводила компанія Good Morning Film. Кілька тижнів тому всі роботи закінчилися і тепер розпочинається монтаж та озвучка фільму.

Автором ідеї та сценаристом є Костянтин Коновалов. Режисер Олесій Шапарєв.

Сценарій був готовий уже давно. І коли почалася війна на Сході, було дуже дивно спостерігати, як історія повторюється. Звісно, це художній фільм, а не детальна документальна реконструкція бою, але я намагався так доопрацювати сценарій, щоб глядач побачив настільки точні події й емоції, наскільки це тільки можливо, – розповідає сценарист.

Девізом фільму стали слова «Мужність. Кохання. Свобода»,

Режисер стрічки говорить, що картина насамперед:

Через ненависть і злидні простіше маніпулювати глядачами, а ми намагалися показати всі події через любов. У нас є 10-15 портретів героїв, і всі вони несли любов, – розповідає Олексій Шапарєв.

В основі сюжету – любовний трикутник братів Савицьких та дівчини Софії, у яку вони закохані.

У ролях: Євген Ламах, Андрій Федінчик, Надія Коверська, Наталя Васько, Остап Ступка, Дмитро Ступка, Олексій Тритенко, Богдан Юсипчук.

Також у зйомказ задіяли 150 бійців Національної гвардії України.

Фільм знімали у Києві та Київській області, а також у Межигір’ї (резиденції колишнього президента Януковича). Станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали в селі Сигнаївка Черкаської області.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *