Евакуйовані назавжди. У Львові відкриють пам’ятник українцям із Закерзоння

18 квітня, на колегії заслухали інформацію щодо облаштування пам’ятника українцям, які стали жертвами депортації у ХХ столітті, у сквері на перехресті вул. Снопківської та вул. В. Стуса. Галицька районна адміністрація готова розпочинати роботи. Також на колегії розглянули пропозицію щодо збільшення фінансування для облаштування пам’ятника після отримання експертизи.

Про це пише прес-служба Львівської міської ради.

«Проект зараз знаходиться на фінальній експертизі. Є дві суми до оплати – 60 тис та 1,2 млн грн, але ця сума буде актуальна, коли проект вийде з експертизи, щоб ми оплатили, коли проект буде готовий. Район готовий розпочинати роботи», – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

Нагадаємо, 5 січня 2017 року під час засідання виконавчого комітету  затвердили містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки на спорудження пам’ятника українцям, які стали жертвами депортації у ХХ столітті, у сквері на перехресті вул. Снопківської та вул. В. Стуса.

Нагадаємо, що 6 березня на великий екрани вийшла перша частина документально-художнього фільму «Евакуйовані назавжди». Стрічка, яка бере за живе, бо у ній відображено трагічні моменти депортації українців із Закерзоння.

Ця тема є близькою для львів’ян та жителів Західної України, адже чимало людей, яких депортовували у 1944-1951 роках, а також їх родичів і нащадків проживає на Львівщині. Пам’ять про ті події об’єднує українців у культурні товариства та громадські організації, мета яких – шанувати пам’ять про ті події, робити все аби подібні ситуації більше не мали місце в українській та світовій історії.

Syla.news

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *