Антикварний дім «Y2 Antique» передав до музею унікальний артефакт

Антикварний дім «Y2 Antique» передає Охтирському міському краєзнавчому музею унікальний артефакт – метричну книгу церкви Святого Миколая Чудотворця міста Охтирка Охтирського повіту Харківської губернії за період 1878-1879 років.


Команда антикварного дому «Y2 Antique» безкоштовно передає Охтирському міському краєзнавчому музею на постійне зберігання історичний документ. Даний експонат являє собою метричну книгу церкви Св. Миколая Чудотворця м. Охтирка Охтирського повіту Харківської губернії за період 1878-1879 рр. Книга була придбана за власний кошт на торгівельній платформі megamax.ua.

 

Займаючись антикварною справою, «Y2 Antique house» розуміє цінність та значимість цього історичного документу для громади міста Охтирка, а також для краєзнавців. З метою збереження цього унікального документу було прийняте рішення викупити та передати його до  музею. Упевнені в тому, що ця метрична книга органічно доповнить колекції та фонди Охтирського краєзнавчого музею, дозволить більш повно пізнати історію Сумського краю. Дасть змогу місцевим жителям віднайти свої генеалогічні коріння.

 

Як відомо, метричні книги – це документ для офіційної реєстрації актів громадянського стану. Насамперед, туди записували дані про народження, реєстрацію шлюбу та поховання. Дана метрика хронологічно охоплює 2 роки, за розміром – 40×26 см, кількість сторінок – 180.

Наприкінці кожного розділу наводяться статистичні дані. Насамперед, у 1878 році у м. Охтирка народилось 156 дітей, померли 111 чоловік, одружились 64 особи. Також додається інформація щодо причин смерті: від хвороби (гарячка, простуда, чахотка, дифтерія, сибірська язва, гастрит, інсульт тощо), від води, від старості, при народженні, тощо.

Щодо 1879 року, то дані представлені частково. Присутній перелік новонароджених, а також у повному обсязі кількість молодят. Про померлих присутня інформація лише за січень 1879 р. Унікальністю даного експонату є те, що від початку усі дані записувались при церкві Св. Миколая Чудотворця. Це була перша церква на території Охтирської фортеці, яку збудували козаки з дерева ще у 1654 р. На початку ХІХ ст. деякі частини дерев’яної опори замінили для міцності на камінь. Не дивлячись на те, що церква Св. Миколая Чудотворця мала довгу і цікаву історію, у 1930-х рр. вона була розібрана з незрозумілих причин.

Команда антикварного дому «Y2 Antique» вдячна усім хто брав участь у нашій ініціативі. 


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 


Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *