
Історія, освіта, ЛГБТ. Перші точки творення «Форуму видавців»
Тема 24 «Форуму видавців» – точка творення. 13 вересня найбільша літературна подія країна вже створила перші точки перетину освіти, літератури, репортажу та історії, теми ЛГБТ і прав людини.
Художня література, історія, нон-фікшн та освіта. Саме на такі кластери організатори розділили заходи.
Історичні презентації відбуватимуться у бібліотеці університету Франка, прозу й поезію читатимуть в театрі Курбаса, брейнштормитимуть на тему освіти – в центрі Митрополита Андрея Шептицького, а дискутуватимуть про нон-фікш у залах Етнографічного музею.
Якщо виразити Форум видавців у цифрах, то вийде отак:
- 200 видавництв;
- 350 учасників;
- 100 тонн книг;
- 4 дні безперервних дискусій, презентацій та виступів.
Та головне на «Форумі» – це книжкові новинки. Так, видавництво «Фоліо» вже продає повне зібрання творів Романа Іваничука. Тут вам і романи про УПА, Першу світову та радянський тоталітаризм.
Одна з топових нон-фікшн книг, яку презентуватимуть у Львові – це «Точка нуль» Артема Чеха.
– Ця книжка виходить у люди після тривалої паузи в літературній творчості Артема Чеха. Мобілізований у п’ятій черзі, письменник пробув 10 місяців на передовій, і тепер він без пафосу й надмірного натуралізму, зі здоровою самоіронією та відвертістю створює образ сучасного українського військового ― не глибоко травмованого невдаху, розчавленого обставинами, не ідеалізованого безстрашного епічного воїна, а героя нашого часу, – розповідають у видавництві «Віват».
Вже нашуміли пристрасті довкола презентації книги «Майя та її мами» — спільної роботи письменниці та правозахисниці Лариси Денисенко й ілюстраторки Маші Фої.
Як пишуть видавці, це – історія одного класу, у якому вчиться дівчинка Майя. У кожного з однокласників – своя особлива й до певної міри не схожа на будь-яку іншу родина. Діти з різних сімей вчаться пліч-о-пліч і кожна дитина має рости у любові та безпеці, не зважаючи на те, хто її батьки і скільки їх. Книга розрахована на дітей молодшого шкільного віку.
Перше видання з’явилося за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля.
– Майя живе в сім’ї, де в неї дві мами. У книзі йдеться про взаємоповагу і толерантність, – зазначила автор книги Лариса Денисенко під час березневого прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.
Львівські ультраправі організації надіслали до місцевої влади ноту протесту з приводу проведення цієї презентації.. У листі було сказано, що презентація та дискусія «Чи готова школа говорити з дітьми на складні теми” “є прямим зазіханням на прищеплення школярам деструктивних принципів, які суперечать цінностям і традиціям, що споконвіку формувалися в українських сім’ях».
Праві написали, що «у випадку Вашої бездіяльності ми будемо змушені самостійно вжити всіх можливих заходів з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові».
Ця ситуація створила цікавий прецедент та підігріла медійний інтерес до книги «Майя та її мами». З приводу цієї ситуації висловилася уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська:
– Уповноважений з прав людини наголошує, що погрози та залякування є неприпустимими, адже посягають на свободу слова, містять ознаки підбурювання до дискримінації, яке є однією з форм дискримінації, заборонених статтею 6 Закону України “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні”. Статтею 16 цього Закону визначено, що особи, винні в порушенні вимог законодавства про запобігання та протидію дискримінації, несуть цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність, – заявила пані Лутковська.
13 вересня ця книга вже розпочала продаватися у «Палаці мистецтв», що на вулиці Коперника, 17. Саме там міститься основна локація «Форуму видавців».
А програма заходів міститься тут, на офіційному сайті події.
Post a comment