Рашисти пограбували замок ХІХ століття поблизу Запоріжжя

Рашисти пограбували замок ХІХ століття поблизу Запоріжжя

Це єдиний замок поблизу Запоріжжя та в усій області.

 

Про це на сторінці у Фейсбуці повідомила співробітниця Василівського історико-архітектурного музею “Садиба Попова” Ганна Головко.

 

“Терміново. Тільки що окупанти пограбували музей-заповідник “Садиба Попова”. Винесено все, що можна було взяти в руки й сумки. Оргтехніку розбито і розтоптано. Виламано всі двері, побито вікна. Знищено все, що траплялось на шляху”, – написала вона.

 

У Василівці знаходиться блок-пост російських військових.

 

Це вже не перша шкода, яку рашистські загарбники завдають цьому замку.

 

7 березня 2022 року окупанти обстріляли «Садибу Попова». У результаті обстрілів постраждала будівля манежу-конюшні.

 

Садиба Попова — відома пам’ятка архітектури 2-ї половини XIX століття, палацово-парковий ансамбль у Запорізькій області, нині Василівський історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова». Збереглася частково, у збереженій частині — музейна експозиція. 

 

Рашисти пограбували замок ХІХ століття поблизу Запоріжжя

Рашисти пограбували замок ХІХ століття поблизу Запоріжжя

Землі поблизу майбутнього міста Запоріжжя, в минулому Олександрівська, були подаровані імператрицею Катериною II генералу Попову Василю Степановичу. Він і став засновником поселення, що пізніше стало містом Василівка.

Раніше місцевість використовувалась для зимівників козаків і мала декілька хуторів.

 

Велике будівництво фундував онук генерала — Василь Павлович Попов у другій половині XIX століття. Родина Попових володіла садибою і до Жовтневого перевороту 1917 року.

 

 

Головна споруда палацово-паркового комплексу — замок. Технічний проєкт створив архітектор Стюнкл. Побудований з цегли, двоповерховий, у первісному вигляді, замок мав п’ять веж, три з яких мали дахи-шатра. Розміри будівлі 42 на 45 метри, на підмурках, в яких розміщалися льохи для вина. Замок мав лазні (фінські, римські, російські тощо), бальну залу, вітальні, картинну галерею, бібліотеку, колекцію старовинної зброї. З 1907 року тут розмістили етнографічний музей, де були експонати 15 різних національних культур.

 

На початку XX століття в садибі обладнали метео- та електростанцію. Метеостанція садиби Попова була зарахована до мережі метеослужб Російської імперії. На даху садиби обладнали й астрономічну обсерваторію з телескопом. Тераса з телескопом була прикрашена скульптурами італійського майстра Лангобарді.

 

 

Окрім основного будинку садиби ансамбль доповнювали стайні, службові приміщення, пейзажний парк і фонтани. Останній власник садиби Юрій Попов організував тут симфонічний оркестр.

Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *