Balzac Weekend. Як українці та французи зробили крутий культурний фестиваль

21 вересня у с. Верхівня Житомирської області відбувся Balzac Weekend, на якому зібралося понад 1500 гостей. Він став завершальною подією міжнародного фестивалю Balzac Fest, що вперше проходив в Україні з нагоди 220-річчя з народження Оноре де Бальзака.


 

У Верхівню завітали почесні гості з Франції та Польщі : посол Франції в Україні Етьєн де Понсен , представники мерії м. Тур Жером Тебалді, Жак Шевченко і Марі-Бернар Аміро-Дес, радник посла Польщі та директор Польського інституту в Україні Бартош Мусялович.

Ініціативу проведення фестивалю підтримали адміністрації Житомирщини. Завдяки цій співпраці були відремонтовані дороги та встановлена туристична навігація на шляху до садиби Ганських-Ржевуцьких.

 

Основним концептом святкової програми Balzac Weekend стало поєднання трьох культур: української, французької та польської. Концертну програму підготували артисти з міст-партнерів фестивалю: Києва, Житомира, Бердичіва та Верхівні. Прем’єра твору французького композитора Жана Аві “Єво, благословенна будь” у  виконанні камерного хору Національної Музичної Академії ім. Чайковського “Сonsonance” та вишуканий виступ польської оперної співачки Луції Чернески стали справжньою окрасою дня.

Яскравості та емоційності фестивалю додали програма «Paris. Chanson. Accordeon» у виконанні Наталі Пічкур та запальні танці від JazzBalletKiev.

Гості фестивалю змогли відвідати всеукраїнську виставку «Бальзак очима українців”, зануритись в епоху Бальзака завдяки технології доповненої реальності та яскравому пісочному шоу «Від Туру до Верхівні», ознайомитися з коміксом за мотивами твору “Батько Горіо”, пограти в ігри у «Салоні пані Ганської»  та взяти участь у квесті.

Родзинкою дня стала дегустація українських вин французького винороба Крістофа Лакарена у старовинному погребі садиби Ганських, куди охочі могли потрапити давши правильну відповідь на запитання вікторини про О. де Бальзака.

Надалі планується щорічне проведення фестивалю за участі міжнародних партнерів. Зокрема, 17 травня цього року українська сторона підписала документ про культурну співпрацю у мерією м. Тур, де народився О. де Бальзак.


Організатор – франко-українська асоціація «Бальзак-Ганська» (президент -Жан Рош)

Керівник проекту – Васильєва Тетяна (віце-президент асоціації «Бальзак-Ганська»)

Головні партнери: Житомирська ОДА, Ружинська РДА, Бердичівська РДА, Верхівнянська сільська рада, Шевченківська РДА м. Києва, Мерія м. Тур, Посольство Франції в Україні, Польський інститут в Україні, Міністерство культури України, Клуб Левів «Київ Еколоджі».

Генеральні спонсори: BETEN, STEREAU, JEANTET, MAZARS, Бальзак Інвестиції, Бердичівський пивоварний завод.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *