5 фактів про Полтаву, яких ви могли не знати

5 фактів про Полтаву, яких ви могли не знати.


1. У Полтаві народився Іцхак Бен-Цві — батько-засновник держави Ізраїль. Саме він поставив свій підпис під декларацією незалежності цієї країни. А у Полтаві Іцхак прожив 21 рік — з 1884 по 1905-й. Тут він закінчив гімназію, там де зараз третя школа.

2. З Полтави також і Симон Петлюра — головний отаман військ УНР, український марксист та націоналіст, таврований радянською пропагандою, як бандит та антисеміт. Проте це не так, адже Симон Васильович намагався зупинити єврейські погроми й є розсекречені документи НКВС, які це підтверджують.

3. Полтава — це столиця української мови. Літературної. Адже саме тут Іван Котляревський створив знамениту “Енеїду” – перший твір, написаний народною мовою. Тож цілком можна жартома говорити, коли питають звідки ти: “Я з міста, де винайшли українську мову”.

4. У Полтаві народився Юрій Кондратюк — хрещений батько польотів у космос. Саме за його схемою американці полетіли на місяць. Зробив це астронавт Ніл Армстронг у 1969 році.

5. У Полтаві з початку XX століття завжди проходили найкрутіші культурні події. У будинку, який в народі називають “Кінотеатр Колос” виступав засновник української оперної музики Микола Лисенко та російський поет-футурист з українським корінням Владімір Маяковскій.

Джерело: сторінка бренду одягу Who made it?

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *