7 неймовірних фактів про Полтавщину

Полтавщина претендує стати справньою туристичною меккою. Разом з брендом Who made it пишемо про неймовірне минуле краю. 


1. Полтавська губернія на початку ХХ століття була у півтора раза більшою, за сучасну Полтавську область. Землі історичної Полтавщини — це й Бориспіль, і Ромодан і Переяслав. А на гербі тогочасної Полтавщини були закодовані масонські символи.

Poltavskaya guberniya.jpg

2. У Лубнах з 1591 по 1648 рік існував великий замок, який належав роду Вишневецьких. Його найвідомішим володарем став Ярема Вишневецький. У своїй лубенській резиденції він пізніше добудував розкішний палац на Замковій горі, на схилах якої терасами був насаджений сад, прикрашений фонтанами, гротами, скульптурами. Якби цей замок і палац лишилися до сьогодні, то Полтавщина стала туристичною меккою для всієї Європи, бо такої розкоші, яку мав Вишневецький, не було у жодного польського короля і магната. Археологам вдалося розкопати окремі фрагменти та залишки розкішного декору палацу. 

3. А у Диканьці був інший палац — маєток князя Кочубея. Його розкіш вражала настільки, що говорили: палац Кочубея розкішніший за Версаль.

Результат пошуку зображень за запитом "палац кочубеїв"

4. Містечко Опішня — це взагалі столиця українського гончарства. Колись там жило більше тисячі професійних гончарів, вироби яких продавалися по всьому світу. Знаменитий кінорежисер Олександр Довженко став одним із перших діячів культури, який запропонував заснувати там національний культурний центр. По-суті, він працює вже сьогодні.

5. Згаданий Довженко знімав фільм “Земля” поблизу села Яреськи Шишацького району. У 1930 році Національна рада кінокритиків США визнала “Землю” найкращим іноземним фільмом. А в 1958 році на Всесвітній виставці в Брюсселі група кіноекспертів включила роботу українського режисера до списку 12 найкращих фільмів усіх часів.

6. Полтава стала містом розвитку унікальних технологій в медицині. Так, на просторах величезної Російської імперії, полтавський хірург Михайло Коробкін першим в історії зробив операція на легенях, врятувавши життя смертельно-хворої 9-річної дівчинки.

Результат пошуку зображень за запитом "коробкін 1883 полтава"

7. Бренд “Who made it” хоче випустити фірмову футболку на честь кожного міста Полтавщини. Поки що у колекції маємо три футболки — Полтава, Решетилівка, Опішня. Але ми чекаємо від вас ідей та пропозицій. Намалюємо будь-які ваші фантазії.

На данном изображении может находиться: 2 человека, люди улыбаются, люди стоят

 

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *