Журнал “Нога” шукає авторів. Це художня документалістика — реальне, але не об’єктивне чтиво 

Художня документалістика — особливий жанр. Тексти творяться на реальних подіях, але не мають завдання стати корисними, навчальними, об’єктивними. Головне — максимально цікаво передати досвід автора. В Україні створюють журнал “Нога”. Це видання художньої документалістики. Його засновники шукають авторів. 


Ось що кажуть творці журналу — Філіп Олени та Ліза Білецька:

Особливу цінність для нас становлять тексти, які документують активний та свіжий авторський досвід. Автор виходить в експедицію, взаємодіє, реагує та створює реакції, документує. Одна з переваг жанру полягає в тому, що робота в ньому не відбирає від “реального життя”, а стимулює його і збагачує.

Нас цікавлять, наприклад, такі теми: праця в робітничих немодних професіях; взаємодія з природою, у тому числі антропогенною; самотність, соціальне життя та дружба; громади й клуби. Цей перелік наводимо просто для прикладу: насправді, ми хочемо почути, що цікавить вас.

Але ми не стоїмо над ідеологією. Навряд чи нас зацікавлять тексти, які виражають упередження або зверхність до великих груп: національностей, гендерів, орієнтацій, соціальних класів, вікових груп. Кращий, на нашу думку, текст передає досвід і персонажів індивідуально та конкретно, без зайвих узагальнень.

Приймаємо роботи, які раніше не публікувались (в тому числі в соціальних медіа).

Мови: українська, російська, суржик, англійська.

Орієнтовний об’єм: від  5  2.5 до 30 тисяч символів. (Оновлення від 12.10.2019. Ми подумали і вирішили знизити мінімальну довжину тексту з 5 до 2.5 тисяч символів.)

За прийняті до публікації тексти передбачено гонорар 1000грн.

Матеріали для першого номера ми шукаємо до 15 листопада 2019-го.

Запитання, коментарі та ідеї текстів надсилайте за адресою: kyivnoga@gmail.com

А ще підпишіться на нашу розсилку і будьте в курсі всіх справ.

Про нас:

Філіп Оленик (?) – Дилетант, читач модерністської літератури 20-го століття. Експериментує в жанрі художньої документалістики в http://tinyletter.com/philya.

Лиза Билецкая – Редактор, переводчик, читатель. Пишет художественную документалистику: http://tinyletter.com/lisabiletska.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *