І вражою злою кров’ю Волю окропіте: чому Шевченко актуальний сьогодні?

І вражою злою кров’ю Волю окропіте: чому Шевченко актуальний сьогодні?

Немає сумнівів, що Тарас Григорович Шевченко, день народження якого відзначаємо сьогодні, 9 березня – найбільш актуальний поет нашої історії.


Його вірш “Заповіт”, рядки якого знає кожен українець – сьогодні актуальний, як ніколи.

Як умру, то поховайте
Мене на могилі
Серед степу широкого
На Вкраїні милій,
Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий.
Як понесе з України
У синєє море
Кров ворожу… отойді я
І лани і гори —
Все покину, і полину
До самого Бога
Молитися… а до того
Я не знаю Бога.
Поховайте та вставайте,
Кайдани порвіте
І вражою злою кров’ю
Волю окропіте.
І мене в сем’ї великій,
В сем’ї вольній, новій,
Не забудьте пом’янути
Незлим тихим словом.

Українці виконували та виконують його заповіт. На вкраїні милій – перепоховали нашого Кобзаря. Добрим гучним словом – завжди пам’ятаємо Тараса Григоровича, та головне – порвали кайдани. А тепер – окроплюємо волю вражою злою кров’ю. Не тому, що ми такі кровожерливі, а тому, що ворог прийшов на нашу землю й хоче знищити нас.

У кожної нації є свій великий поет. Тільки не у росіян. Бо вони – не нація. Вони – імперія. Імперія – це явище, характерне для стародавнього та середньовічного світу. Але не для модерного, де функціонує нове явище – нація. Нація виникає внаслідок руйнування імперії. Нація – знищує імперію. Тому росіяни й займаються тим, що поливають націоналістів брудом, змушують повірити значну частину населення, що націоналіст – це фашист, який бажає стерти з лиця землі інші нації. Але це не так. Націоналіст – любить та будує свою націю та поважає інші нації.

Шевченко був одним з тих, хто творив українську нацією. Творив її ідеєю. Бо нація – це перш за все ідея. Саме тому Тарас Григорович такий актуальний.

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *