Окупанти знищили старовинний музей в місті Чернігів, де працювала обласна бібліотека для юнацтва
Чернігів з початку війни став справжній форпостом півночі України, тому загарбники почали знищувати культуру.
Про руйнування культурного об’єкту повідомив директор Чернігівського історичного музею імені Василя Тарнавського Сергій Лаєвський.
Пряма мова:
Будинок Музею Українських старожитностей Василя Тарновського. Він пережив обстріли більшовиками у 1918 та 1919 роках. Вцілів у Другу світову війну під бомбами німецьких нацистів. Прийшла московська нацистська орда і трохи попсувала дуже красиву і затишну будівлю кінця ХІХ століття – пам’ятку історії місцевого значення. Ненависть московської орди, яка щось патякає про величну руську культуру, до української культури зрозуміла. Вони ненавидять все і всіх. Вони вже історичні трупи, хоча іще і пересувають ноги.
Первісно у будинку розташовувався навчальний заклад. У 1900-1901 року переобладнаний у музей, який діяв до 1979 року.
З того часу там працювала Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва. Наприкінці XIX століття в цій будівлі діяв ремісничий клас сирітського будинку, і розташовувався він на тодішній околиці Чернігова — біля села Бобровиці.
Після прийняття Чернігівським губернським земством згідно із заповітом В. В. Тарновського (молодшого) (1897) його унікальної колекції — художніх творів, рукописів, зокрема і Тараса Шевченка (у колекції 758 предметів були присвячені Тарасу Шевченку, в тому числі близько 30 автографів творів, 285 малюнків і картин):
« «…завещаю в собственность Черниговскому губернскому земству без права отчуждения из г.Чернигова с тем чтобы музей назывался моим именем…» «
Постало питання про її розміщення.
Протягом 1900—01 років з цією метою було переобладнано й добудовано саме приміщення ремісничого класу сиротинця. І у 1902 році в будівлі був відкритий загальнодоступний Чернігівський музей українських старожитностей В. В. Тарновського.
До 1979 року (з перервами) у цьому будинку містилася експозиція Чернігівського історичного музею.
У радянські часи заповіт Тарновського порушили — значну частину експонатів «відчужили» із Чернігова. Шевченкіану, наприклад, перевезли у Київ, до Національного музею Тараса Шевченка та у відділ рукописів Інституту літератури НАН України.
Від 1978 року в будинку В. В. Тарновського працює Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва.
Росія почала війну проти України 24 лютого, о 4.35 ранку. Диктатор Владімір Путін офіційно не визнає це війною та агремсією, називаючи свої дії «військовою операцією», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію України».
Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.
Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!
Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.
Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!
Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506
Post a comment