Містична колискова задзеркалля. Електронного проєкт TYUPA з Ужгороду показав новий кліп

1 вересня на лейблі Dzhmil’ Records відбувся довгоочікуваний реліз нового синглу та відеокліпу ужгородського електронного проекту TYUPA під назвою «MІA».


Саундпродюсером треку став очільник лейблу Дмитро Мучичка. Відеопродакшн належить талановитій львівській команді And Action на чолі з креативним режисером Іваном Іщенко. Зйомки припали на початок травня і тривали понад 30 годин в режимі нон-стоп у кількох локаціях Львова, в тому числі майстерні-просторі «ЦЕХ – Цікаві Експерименти Художників».

Неймовірні кадри зроблені Bohdan Lysyk до кліпу МІА!

За підтримки арт-центру Дзиґа, легендарного львівського осередку сучасного мистецтва, дорелізна презентація кліпу «МІА» відбулася у його галереї 31 серпня. Перформенс TYUPA викликав жвавий інтерес як фоловерів, так і пересічних відвідувачів Дзиґи, пише журнал “Варош”. 

За словами учасниці гурту Віталії Тюпи-Павай, історія створення треку МІА типова і водночас не типова для проекту TYUPA.

– На черговій репетиції, брат увімкнув ескізну версію пісні зі своїм вокалом, яку я ніколи не чула. В якусь мить під час прослуховування я почала підспівувати. Не часто буває, що слова одягаються у потрібні тобі звуки з першого разу. Але це не про цей трек. МІА народилась відразу, з першої спроби. Особисто мені музика і текст МІА нагадує містичну колискову, в якій співіснують приреченість і надія, темрява і світло, реальність і задзеркалля…Мія, тотально самотня, блукає між реальністю і крихким ефемерним світом фантазій і спогадів, шукаючи любов там, де її нема. Вона оточена людьми, які не пам’ятатимуть її ім’я і, пильно вдивляючись у своє відображення, не бачить себе. Хто вона, чи існує вона? Питання відкрите. Озирніться довкола. І, можливо, десь у галасливому натовпі людей, які завжди кудись поспішають, не помічаючи один одного, хтось побачить Мію у «той час, у ту хвилину.

Молода львівська поетеса Ірина Мучичка стала автором та розробником ідеї кліпу і залюбки поділилась оригінальним концептом нового відео:

– Образ Мії – це образ людини, яка оточена друзями та знайомими, але по суті відчуває себе самотньою. Мія не може визначитися, як їй поводити себе в світі. Темп сучасного життя примушує її одночасно приміряти на себе то жіночі, то чоловічі соціальні ролі в суспільстві. Мія самотня, поряд немає підтримки, і таким чином, перевтілюючись, вона показує всьому світу, що можна бути одночасно і жіночною, і мужньою. Сцени сексу – це алегорія, в якій ми бачимо, як часто Мія вимушена змінюватись. Її єдиний страх – не загубити себе в цьому циклі перетворень. Але кожна людина може побачити в нашій роботі якусь свою історію, яка близька саме їй.

На изображении может находиться: 1 человек, ночь и в помещении

TYUPA – український електронний проект, який створює музику в напрямку lyric-electronics,  вплітаючи у неї чуттєву, витончену лірику та легкі, зрозумілі образи. Гурт заснований у 2012 році в місті Ужгород і цього ж року заявив про себе першим релізом EP “Poema” на американському лейблі Proton Limited.

З листопада 2016 року TYUPA співпрацюють з львівським лейблом Dzhmil’ Records. Результатом творчої колаборації став успішний випуск синглів Steli, Znak, Muzyka, EP Pohlyad та лонгплею Skeli, ну і, звичайно, однойменного презентованому кліпу синглу МІА.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *