У Радянському союзі квадрокоптерів, як і сексу — не було. А у когось був….

Так, це фото, що знизу —  1965 року. Ви бачите припарковані елітні авто і тролейбус, що проїздить неподалік будівлі міськради, або ж як історично називається ця споруда — будинку колишніх Полтавських губернських державних установ.

Є питання. От дійсно, як автор зробив це фото? З дерева? З літака? Чи хтось все-таки мав квадрокоптер, у чому ми дуже сумніваємося, але всяке може бути.

Пишіть свої відповіді у коментарях. Давайте разом знайдемо істину.

Будинок Полтавських губернських державних установ — пам’ятка історії та архітектури у Полтаві, що знаходиться у східному секторі Круглої площі між вулицями Монастирською і Соборності.

Споруджений у 1811 році в стилі класицизму за типовим проектом 1803 року архітектора Адріяна Захарова. Первісно корпус займав лише середню частину ділянки, а по боках йшла цегляна огорожа з двома симетрично розміщеними воротами. У 1818 році будинок відремонтовано, у 1866 році впритул до середнього корпусу добудовано бічні крила за проектом харківського архітектора Ф. І. Данилова. Впродовж XIX—початку XX століття тут містилася більшість губернських установ: губернська управа, «Приказ общественного призрения», казенна палата, у якій, зокрема, працював Панас Мирний. У справах служби будинок відвідував Олександр Пальм — російський белетрист, поет і драматург, якого у 1868 році перевели у Полтаву управителем відділення державного банку. Майже 30 років (з 1866) управителем Полтавської контрольної палати служив Володимир Ахшарумов (батько диригента, скрипаля Дмитра Ахшарумова: походив з кавказьких дворян, служив у Херсонській губернії, у 1863 році був переведений до Полтави).

Після Жовтневої революції у будинку розмістилися установи губвиконкому, у 1922 році у ньому виступали Михайло Калінін та Григорій Петровський.

У 1943 році згорів, відбудований у 1948–1952 роках за проектом архітектора Д. М. Гольдінова та інших, при консультації архітектора Є.I. Катоніна. Зараз тут міститься міськрада. На фасаді встановлено меморіальну дошку Володимиру Леніну та пам’ятну дошку на честь нагородження міста орденом Трудового Червоного Прапора у зв’язку з 800-річчям.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *