Селфі у музеї: Як полтавців заохочують пізнати історію рідного краю

Полтавський краєзнавчий музей втретє приєднався до Міжнародного селфі-флешмобу, аби “достукатись” до молоді у актуальний спосіб.


Про це пише Depo Полтава. 

16 січня та 17 січня музеї України взяли участь у Міжнародній акції “День музейного селфі-2019”, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.

До флешмобу долучились і декілька полтавських закладів, зокрема і Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. За словами наукової співробітниці Марини Кондратенко, вперше музей став учасником акції у 2017 році, а в Україні загалом її започаткували ще в 2014-му київські колеги.

“Намагаємось щось цікаве, нове впровадити для відвідувачів. У 2017 році люди були менш обізнані, коли ми їм розповідали про акцію під час екскурсії, вони робили селфі”, – говорить Марина Кондратенко.

Проте вже у минулому році полтавці цілеспрямовано йшли до Країзнавчого музею, аби зробити селфі з унікальними експонатами, які долучають до експозиції виключно на час флешмобу. Серед таких і 14-річна Валерія Чеботарьова, яка вперше стала учасницею подібної акції. Школярка говорить, селфі – це модно, тому й вирішила поєднати улюблене заняття з пізнавальною екскурсією.

Минулоріч з фондів музею в рамках флешмобу полтавцям показали музичну скриньку кінця XIX століття, яка працює донині і відтворює вісім класичних мелодій. Також у 2018-му відвідувачам презентували унікальне старовинне дзеркало.

У 2019-му до акції теж старанно підготувались – у музеї розмістили дві оригінальні фото-локації. В одній з них на копії меблів Губернського земства розмістили друкарську машинку середини XX століття та старовинне письмове приладдя.

Молодь може не тільки сфотографуватись з експонатами, а й доторкнутись до них та спробувати себе у ролі власників унікальних речей.

Не менш цікавою є друга локація – динамічна та з колоритними персонажами. Полтавцям пропонують приміряти на себе елементи традиційного вбрання та сфотографуватись з дівчиною-українкою і козаком. Завзятий молодик також виконує роль гіда, пояснює відвідувачам умови флешмобу і допомагає розмістити світлини у соцмережах.

Співробітники музею розповіли, що з допомогою таких заходів намагаються популяризувати музейну культуру серед молоді, аби вони у актуальний спосіб знайомились з історією власного краю та пізнавали нове.

Вже у понеділок, 21 січня, на офіційному сайті музею обіцяють підбити підсумки акції та оприлюднити список переможців, яких буде визначено декілька у різних категоріях. За найкреативніші селфі у цьому році даруватимуть набір унікальних видань з фонду Краєзнавчого музею.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *