
Селфі у музеї: Як полтавців заохочують пізнати історію рідного краю
Полтавський краєзнавчий музей втретє приєднався до Міжнародного селфі-флешмобу, аби “достукатись” до молоді у актуальний спосіб.
16 січня та 17 січня музеї України взяли участь у Міжнародній акції “День музейного селфі-2019”, повідомляє кореспондент Depo.Полтава.
До флешмобу долучились і декілька полтавських закладів, зокрема і Краєзнавчий музей імені Василя Кричевського. За словами наукової співробітниці Марини Кондратенко, вперше музей став учасником акції у 2017 році, а в Україні загалом її започаткували ще в 2014-му київські колеги.
“Намагаємось щось цікаве, нове впровадити для відвідувачів. У 2017 році люди були менш обізнані, коли ми їм розповідали про акцію під час екскурсії, вони робили селфі”, – говорить Марина Кондратенко.
Проте вже у минулому році полтавці цілеспрямовано йшли до Країзнавчого музею, аби зробити селфі з унікальними експонатами, які долучають до експозиції виключно на час флешмобу. Серед таких і 14-річна Валерія Чеботарьова, яка вперше стала учасницею подібної акції. Школярка говорить, селфі – це модно, тому й вирішила поєднати улюблене заняття з пізнавальною екскурсією.
Минулоріч з фондів музею в рамках флешмобу полтавцям показали музичну скриньку кінця XIX століття, яка працює донині і відтворює вісім класичних мелодій. Також у 2018-му відвідувачам презентували унікальне старовинне дзеркало.
У 2019-му до акції теж старанно підготувались – у музеї розмістили дві оригінальні фото-локації. В одній з них на копії меблів Губернського земства розмістили друкарську машинку середини XX століття та старовинне письмове приладдя.
Молодь може не тільки сфотографуватись з експонатами, а й доторкнутись до них та спробувати себе у ролі власників унікальних речей.
Не менш цікавою є друга локація – динамічна та з колоритними персонажами. Полтавцям пропонують приміряти на себе елементи традиційного вбрання та сфотографуватись з дівчиною-українкою і козаком. Завзятий молодик також виконує роль гіда, пояснює відвідувачам умови флешмобу і допомагає розмістити світлини у соцмережах.
Співробітники музею розповіли, що з допомогою таких заходів намагаються популяризувати музейну культуру серед молоді, аби вони у актуальний спосіб знайомились з історією власного краю та пізнавали нове.
Post a comment