«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

5 грудня 1991 року у Верховній Раді пройшла інавгурація Леоніда Макаровича Кравчука, який чотири дні перед тим переміг на перших демократичних виборах і став першим Президентом України. Тому сьогодні пригадуємо крилаті вислови політика та цікаві факти, пов’язані з його постаттю. 

– Коли чоловік дізнається про жінку все, він на ній одружується. Коли жінка дізнається все про чоловіка, вона з ним розлучається. Цілуйтеся, але не лягайте в ліжко, не йдіть в чужий будинок – майте свою квартиру. Ось якою повинна бути політика, – говорив Кравчук про відносини України з Росією.

Саме він став тим політиком, який з росіянином Борисом Єльциним і білорусом Станіславом Шушкевичем підписав Біловезьку угоду, що поклала край існуванню СРСР, внаслідок чого постала Незалежна Україна.

Однак при цьому, Леоніда Кравчука вважають не просто колишнім комуністом, а ідеологом та одним з керівників Комуністичної партії. Він боровся з прихильниками української незалежності і має відповідальність за переслідування дисидентів та опозиціонерів – Левка Лук’яненка, Степана Хмари, Василя Стуса, Миколи Руденка.

Кравчук Дис

Але він став на чолі процесу створення незалежної України. Навіть більше – Кравчука назвали «батьком української незалежності», який змінив більшовицьку систему:

 – Як поміняли більшовицьку систему? Всі захотіли. Це не те, що тепер: будь-який лакей, який тільки дорвався до влади, їздить з мигалками і реанімаційними машинами. Я завжди кажу: якщо за тобою їде реанімаційна машина, залишайся вдома, на хрена тобі їхати на роботу ?

Кравчук не пішов на серйозні реформи, як то зробили лідери Польщі та країн Балтії. Замість того він кинув країну у вир адміністративного регулювання всіх політичних та економічних питань.

 – Якщо людина, не вирішував ніколи великих проблем на солідних посадах, випадково потрапляє наверх, де проблеми завбільшки з Монблан, він ніяковіє. Його амбіції набагато вище його власних знань. Я розумію, що людині часто доводиться приймати не зовсім чисті рішення, і він сам брудниться. Але ти тоді сядь в куточку і сиди тихо. Не лізь на трибуну, не вчи людей, як жити, – говорив він.

З іншого боку, він неодноразово потрапляв під шквал критики, яка йшла і від провідних політичних гравців країни. Його неодноразово звинувачували в продажності і зраді, зокрема –  за відмову від ядерної зброї.

 – Леонід Макарович – патентована професійна політична повія, яка б мала помовчати, оскільки вона зрадила всіх і все, що тільки можна зрадити у нашому житті, – говорив Володимир Литвин, колишній спікер Верховної Ради.

Насправді ж Леонід Кравчук став справжнім символом епохи 90-х в Україні. На його честь була названа тачка «кравчучка».

Кравчучка

Цією штукенцією українці користувалися під час поїздок на базари Польщі та Туреччини, коли гіперінфляція зробила всіх «мільйонерами».

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *