Підтримай журнал «Артефакт»
Журнал “Артефакт” існує завдяки вашій підтримці! Ми хочемо робити більше якісних матеріалів, покращувати сайт, винагороджувати наших дописувачів, дизайнерів та всіх, хто допомагає розвиватися виданню.
Підтримайте нас невеличким благодійним внеском.
Приват: 4149 4991 1010 5317 (Роман Грицун)
Днями ми випустили документальний фільм про Степана Скрипника – вояка армія УНР, депутата польского сейму та автора ідеї Томосу й автокефалії, які він майже реалізував у 1942 році, ставши єпископом Мстиславом, а згодом – патріархом. Незабаром продовдиво наш історичний серіал, а поки – приємного перегляду за новою серією:
Ми у боргу не залишимося. Ви можете запропонувати нам цікаву для вас тему й ми підготуємо матеріал.
Якщо ви власник закладу, менеджер громадської організації зі сфери культури, історії чи креативних індустрій – надсилайте свої прес-релізи, матеріали, тексти. Ми розглянемо їх, розмістимо або ж обговоримо з Вами, як же їх краще подати.
Якщо ви письменник, художник, музикант чи колекціонер або ж просто маєте цікавий досвід – пишіть нам, давайте разом створемо історію про Вас, Ваш гурт чи продукт.
Пишіть нам у Facebook .
Або надсилайте лист на пошту artefact.org.ua@gmail.com
Хто ми?
Медіа-платформа «Журнал Артефакт» – незалежне онлайн-видання та комунікаційний майданчик для розвитку культури, історії, літератури.
Що ми робимо?
- Пишемо про культурні події (літературники, виставки, концерти, фестивалі).
- Беремо інтерв’ю у письменників, митців, істориків, критиків.
- Популяризуємо історичну освіту та науку.
- Просуваємо гуманітарну сферу знань – літературознавство, філософію, культурологію.
- Організовуємо події – лекції, презентації, літературні читання, фестивалі.
Ми популяризуємо історію, пишучи матеріали доступною мовою та візуалізуючи основні факти:
Візуалізація до статті Батько Махно на заводі “Рено”. Де жив та як працював у Парижі український анархіст
Візуалізація до статті Плейлист декадента. Яку музику слухав Іван Франко
Колажі до матеріалу Виникнення козацтва та відкриття Америки. Як це пов’язано або одна глобальна історія
Для чого ми це робимо?
Культура, література та історія – це сировина, грунт для розвитку локальної економіки. Фестивалі, заходи, події створюють додану вартість для бренду українських міст, популяризують внутрішній туризм, приваблюють іноземні інвестиції.
Сьогодні на перший план виходить креативна економіка та освіта.
Приклад: 1709 рік. Полтавська битва. Москва проти Швеції. Під Полтавою загинуло 9 тисяч шведів. 2018 рік – у Полтаві проводиться міжнародний поетичний фестиваль «Меридіан Полтава». Полтавська битва магнітом, який притягує сюди шведів для рефлексії історичного досвіду з допомогою літератури та музики.
До міста вперше приїздить Юрій Андрухович, Оксана Забужко, шведські, англійські та німецькі літератори. Міжнародні інвестори дають на фестиваль більше мільйона гривень.
Приклад 2: Мистецький Фестиваль «Ї» у Тернополі. Проводиться 6 років поспіль. Приїздять молоді музиканти та літератури із Полтави, Львова, Ужгорода, Києва, Харкова, Івано-Франківська. Подія триває 3 дні. За цей час гості міста знайомляться з ним, відпочивають, відвідують місцеві заклади. У них формується переважно позитивне ставлення до міста. Це додана вартість бренду Тернополя.
Крім фестивалю «Ї» у Тернополі протягом року відбуваєтьсья більше 10 масштабних заходів у галузі креативної економіки – фестивалі, семінари, презентації.
Такі події та процеси відбуваються у більшості українських обласних центрів.
«Журнал Артефакт» хоче збирати інформацію про ці події, писати про досвід організаторів та учасників та збирати ці матеріали на одному ресурсі – artefact.org.ua аби менеджери культури, інвестори мистецьких проектів, меценати, автори та цільова аудиторія могли дізнаватися про найбільш цікаві явища та події, рефлексувати їх та приймати рішення – куди їхати, що читати, що слухати, що дивитися і скільки це коштує.
Напишіть на нашу пошту artefact.org.ua@gmail.com та запропонуйте тему для матеріалу або співпрацю.
Громадська організація «Культурно-історичний центр «Артефакт»
м.Львів, вул. Замкова, 8, кв. 6
Тел. +380997646506
Е-mail: artefact.org.ua@gmail.com
Інтернет-видання «Журнал Артефакт»
м. Полтава, вул. Стрітенська 37/2, офіс 8
Тел. +380997646506
Е-mail: artefact.org.ua@gmail.com
Post a comment