“Ромео і Джульєтта” з рейвом та дебатами “Гарріс-Трампа”: як Folger Theatre осучаснює класику
Вашингтонський театр поставив нову версію шекспірівської п’єси “Ромео і Джульєтта”. Там головна героїня нюхає кокс із хреста, на сцені відбувається рейв, а головний герой купує отруту на Amazon.
Якщо ви вважаєте, що це авангард і дуже прогресивно, то можемо вас розчарувати: американські театрали вже давно адаптують класичні п’єси на сучасний лад і цим мало кого здивуєш у США. Натомість в Україні, було б непогано оживити наші мертві заслужені академічні народні високодуховні театри імені заслужених народних академічних артистів, ось такими способами, сюжетами та авангардними діями.
Лиш уявіть, що на сцені театру Заньковецької у Львові ставлять “Сто тисяч” Івана Карпенка-Карого і в цій п’єсі Герасим Никодимович Калитка, головний герой, на фальшиві гроші купує тонну кокаїну, дає спробувати селянам, а потім, коли вони перестають працювати й займатися збором врожаю, висипає залишки кокаїну в ставок та біжить у Верховну Раду лобіювати закон про відкриття ринку землі. Але не добігає, бо ТЦК вручає йому повістку й він тепер шкодує, що висипав кокаїн у ставок. А так би хоч відкупитися міг…
Менше з тим, оці всі новенькі та модні прийомчики Folger Theatre підіймають актуальні теми, якими дійсно переймаються в США. Зокрема, це тема права на носіння зброї з метою самозахисту. Від цієї теми драматурги плавно переходять на ширше тло подій та обігрують окремі розмови шекспірівських героїв фразами з дебатів Камали Гарріс і Дональда Трампа.
Нагадаємо, що ці дебативідбулися 10 вересня 2024 року, а зараз 9 жовтня цього ж року. Ось як оперативно працюють американські драматурги, сценаристи та актори.
Чи засуджуємо ми український театр за те, що він не робить подібних речей?
Так!
Але нам набридло засуджувати. Ми ж не Печерський Суд міста Києва. Ми просто журнал, який кричить, аби українська культура була хоч трішечки кращою…
Ви теж можете стати трішечки кращими, якщо почитаєте огляд Кріса Клімека про “Ромео і Джульєтту” на шпальтах The Washington Post. Ми написали наш матеріал саме на основі його тексту.
Смачного!
Друзі! Дякуємо, що читаєте нас!
Нам потрібна Ваша фінансова підтримка, аби далі робити контент, який популяризує Україну та бореться з російськими міфами, маніпуляціями та неправдою.
Моно: 5375 4141 3251 9074
Приват: 5168 7456 1163 3030
Ось лінки для миттєвих переказів, якщо не хочеться копіювати номера карток:
Раптом хочете підтримати через PayPal, то ось реквізити: romankorzhyk90@gmail.com
А ще у нас є крутий інстаграм – підпишіться, будь-ласочки:
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment