Пріоритет національної безпеки. «УДАР» про те, чому потрібно негайно збільшити зарплати військовим

Загроза повномасштабного вторгнення Росії в Україну – це реальність в якій ми сьогодні живемо. Не потрібно заспокоювати себе тим, що Путін тільки лякає, він не нападе – потрібно готуватися до нового витку агресії Кремля. А підготовка означає – збільшення ресурсів та фінансів на оборону. Бо в країні, яка воює, не припустимо заморожувати зарплати військовим. Саме тому партія «УДАР Віталія Кличка» пропонує збільшити видатки на оборону України вже з лютого.


 

Чому ми акцентуємо на цьому увагу? Бо президент Зеленський підписав указ про збільшення заробітних плат для військових аж з 1 січня 2023 року.

Востаннє заробітну плату нашим захисникам своїм наказом збільшував міністр оборони Степан Полторак. Це було аж три роки тому – з 1 січня 2019 року.

Степан Полторак

Тобто, за весь час президенства Зеленського та за всю каденцію «Слуг народу» українські військові жодного разу не отримали підвищення зарплат.

Трішки статистики та аналітики.

Безперервна ескалація широкомасштабного наступу на Україну. Бюджет 2022 році Міністерства оборони України запланований на рівні 133,488 млрд гривень (у 2021 році – 116,22 мільярда гривень). З яких:

– 99,887 мільярда гривень (у 2021 році було 88,14 млрд) виділять на забезпечення діяльності Збройних Сил України;

– 28,438 мільярда гривень (у 2021 році було 22,7 мільярда) піде на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання;

– 2,142 мільярда гривень (у 2021 році – 2,5 мільярди) – на утилізацію боєприпасів, військової техніки та іншого військового майна, а також забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних Сил України;

– 464,090 млн гривень (у 2021 році – 383,5 млн) виділять на керівництво та військове управління у сфері оборони;

– 1,23 млрд гривень (у 2021 році – 1,19 мільярда) піде на будівництво житла для військовослужбовців ЗСУ.

 

Високий відсоток ВВП, виділений на оборону і безпеку, не має нас заспокоювати. Рівень нинішнього ВВП України непорівнянний з розвиненими країнами. На перший погляд, у відсотках від ВВП це більша сума, аніж спрямовують на оборону Росія чи Сполучені Штати. Але за цими цифрами зовсім мало того, що стосується реального підвищення обороноздатності України.

 

У грудні 2021 року міністр оборони заявив, що забезпечити видатки Міноборони у розмірі 3% ВВП, як цього вимагає закон, планується лише у 2023 році. Якби цю норму виконали вже цього року, Міноборони отримало б додатково близько 29 млрд грн. В тому числі 18 млрд грн додатково були б спрямовані на забезпечення військовослужбовців. Це дозволило б суттєво підвищити зарплати українським захисникам.

 

Збройні Сили України стають все менше конкурентоспроможними на ринку праці – грошове забезпечення солдата, яке на початку 2016 року відповідало 160% середньої зарплати, на сьогодні становить лише 73%.

 

Крім того, з 2020 року відчутно (до 20 разів) зменшили розмір матеріальної допомоги для розв’язання соціально-побутових питань – якщо раніше він дорівнював місячному грошовому забезпеченню (від 10 500 грн), то у 2020-21 рр. – лише окладу за звання (530-1500 грн).

 

 

У країні, яка воює, не припустимо заморожувати зарплати військовим. Країна має дбати про своїх захисників. Підвищення зарплат військовим медикам та льотчикам, яке відбулося цього року – це хоч і важлива, але лише крапля у морі. Окрім недостатнього фінансового забезпечення особового складу ЗСУ упродовж років спостерігається стагнація в питанні переозброєння нашої Армії. Державне оборонне замовлення хронічно не виконується. Тому маємо дивитися правді у вічі та визнати, що в ситуації загрози широкомасштабної війни потрібно визначити чіткий пріоритет – оборону, – говорить Оксана Юринець, лідерка партії «УДАР» на Львівщині.

 

Оксана Юринець, лідерка партії УДАР на Львівщині

Оксана Юринець, лідерка партії УДАР на Львівщині

Послуговуючись звичною для влади мовою, маємо заявити, що пріоритетом у бюджеті на цей рік має стати не «Велике будівництво», а оборона країни.

 

Партія «УДАР» звертається до Президента, Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з вимогою переглянути держбюджет 2022 та збільшити видатки на оборону, підвищити зарплати військовим та на оборонні замовлення.

 

Це ключовий пріоритет для країни.

 

Питання не в тому, коли нападе Росія, а в тому – чи готова Україна до такого нападу.

 

Україна має бути сильною, а громадяни – почуватися захищеними!


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *