Негайно випустити на волю. Трибунал ООН змусив Росію звільнити українських моряків

Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити три українські військові кораблі, захоплені у листопаді минулого року під Керченською протокою, а також звільнити 24 захоплених моряків.


Як повідомляє кореспондент “Укрінформу”, рішення оголосив президент трибуналу, суддя Пак Чжин Хьон, по завершенні суботніх слухань у Страсбурзі, пише ЗБРУЧ. 

“Морський трибунал постановив… вжити наступних заходів: РФ має невідкладно звільнити українські військові судна – “Бердянськ”, “Нікополь” і “Яни Капу” і повернути їх під юрисдикцію України… Невідкладно звільнити 24 моряків та дозволити їм повернутися в Україну”, – постановив трибунал.

Оголошено також, що обидві сторони мають утриматися від будь-яких кроків, які можуть вести до ескалації.

Вимоги, викладені в позові, визнано такими, які мають невідкладний характер, у тому числі гуманітарного порядку.

Обидві сторони мають подати трибуналу звіт про виконання рішення не пізніше 25 червня 2019 року, а при потребі президент трибуналу має право вимагати додаткової інформації щодо виконання.

Судді також вирішили, що вивчення послідовності подій, які відбулися 25 листопада 2018 року, дає підстави говорити, що ця справа підпадає швидше під “правоохоронну діяльність”, ніж військову. Тобто трибунал має повну юрисдикцію ухвалювати рішення у цій справі, відкинувши таким чином аргументи російської сторони про нелеґітимність цього суду у даному питанні.

Відсутність Росії на слуханнях і під час ухвалення рішення не порушує правових норм і тому не є перешкодою для ухвалення рішення, наголосив суд.

Водночас, як зазначається у рішенні суду, трибунал не вважає за необхідне вимагати від Росії призупинити кримінальне переслідування щодо 24 затриманих українських військовослужбовців та утримуватися від порушення нових справ.

За всі рішення голосували 19 суддів, проти був один суддя – росіянин Колодкін.

“Те, що сьогодні відбулося – це суттєва для нас перемога, і це визначення того, що ми вибрали правильний шлях захисту наших національних інтересів, суверенітету і визволення хлопців. Я дякую суддям за ухвалення виваженого рішення щодо негайного звільнення українських моряків. Рішення є чітким та конкретним, і РФ має виконати його негайно. Негайно – це негайно!”, – заявила по завершенні засідання заступник голови МЗС Олена Зеркаль, очільниця української делеґації в суботньому Гамбурзі.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *