Марін Ле Пен виступала проти вступу України в ЄС та захоплювалася діями Путіна
Марін Ле Пен вийшла з Еммануелем Макроном у другий тур президетських виборів та має реаьні шанси на перемогу, хоча в першому турі більше голосів здобув чинний лідер Франції.
Марін Ле Пен є французською націоналісткою. Виступає проти Європейського Союзу. Вважає США – ворогом, який диктує свої правила всьому світу та Європі.
Березень 2014 року. Проросійські демонстранти захопили будівлю Донецької ОДА, у південно-східних областях прокотилася хвиля проросійських бунтів. Держдума РФ дозволила Путіну використати армію за кордоном. Російське МЗС запропонувало США та ЄС ухвалити в Україні нову Конституцію з федералізацією, російською мовою, нейтральним статусом та «правом Криму визначити свою долю».
Видання НВ пише, що у інтерв’ю французькому радіо RFI Ле Пен підтримала федералізацію та висловила свою думку, що українців у Європі не чекають.
— Європейські політики змусили повірити частину України, що Україна може стати членом Євросоюзу, а це абсолютно неправильно. Потрібно точно сказати: європейський народ не хоче України в Євросоюзі. До речі, вони також не бажають ні Албанії, ні Македонії, ні Туреччини. Ми зараз опинилися в протистоянні. Крим — російськомовний і навіть майже російський, ми можемо стверджувати. І одна частина України — російськомовна, а друга — україномовна. І кожен має право або повернутися до Заходу, або повернутися до Сходу. Проте я не бачу іншого виходу, щоб підтримати мир і цілісність України, крім того, як створити свого роду федерацію, яка надасть можливість кожному регіону мати автономію, — сказала Ле Пен.
Червень 2014 року. В Україні Петро Порошенко обраний п’ятим президентом України у першому турі президентських виборів (54%), а донецькі та луганські сепаратисти під керівництвом спецслужб РФ провели гротескні референдуми за «незалежність». Тим часом партія Ле Пен святкує перемогу у Франції на виборах до Європарламенту.
Політик у хард-ток інтерв’ю німецькому виданню Spiegel висловила симпатію до Путіна.
— Я в неабиякому захваті від Володимира Путіна, бо він не дозволяє іншим країнам нав’язувати йому рішення. Я вважаю, він фокусується насамперед на тому, що добре для Росії та росіян. Тож я так само поважаю Путіна, як і пані Меркель, — заявила Ле Пен.
24 лютого Ле Пен відреагувала на розв’язання війни Росії проти України. Вона закликала росіян припинити «військову операцію» і написала, що такі дії «порушують баланс миру в Європі» і «мають бути однозначно засуджені». Пізніше додала, що переглянула деякі погляди щодо Росії.
Втім, поки що ультраправий політик відома не підтримкою України, а взятими кредитами у російських банків та багаторічною відкритою симпатією до Кремля. Вона навіть мала зустрічі з Путіним віч-на-віч напередодні минулих виборів у 2017 році.
20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим.
11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської.
З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала.
24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.
Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!
Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.
Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!
Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment