Компанія Dragon Capital спрогнозувала, яким буде рівень падіння української економіки

ВВП знизиться на 30 %. Розблокування портів змінить цю цифру до 22-25 %.


Детальна інформація

1 червня 2022 року Центр соціально-економічних досліджень “CASE Україна” організував дискусію “Макроекономічна ситуація в умовах війни: які перспективи?”. На події виступала Олена Білан, головна економістка Dragon Capital. Вона сказала, що існують ще гірші оцінки рівня падіння економіки. Наприклад – 50%. Однак таке падіння можливе тільки тоді, коли рашисти окупують нові території.

Пряма мова

— Падіння на 50% ВВП за підсумками року це дуже песимістична оцінка. Вона може бути реалізована, якщо у загарбників буде прогрес в окупації нових територій. Але я думаю, що цього не станеться. Ми можемо говорити про падіння економії на 30%, якщо військові дії згасатимуть. А якщо відкриються порти, то можемо говорити про падіння на 22−25%, — сказала вона.Але я думаю, що цього не станеться. Ми можемо говорити про падіння економії на 30%, якщо військові дії згасатимуть. А якщо відкриються порти, то можемо говорити про падіння на 22−25%», — сказала вона.

 

Що таке ВВП?

Валовий Внутрішній продукт — сумарна вартість всіх товарів і послуг, вироблених на території країни. І не просто вироблених, а готових та призначених до споживання, використання.

Простіше кажучи, це всі булочки, бензин, концерти, книги, штани, перукарські послуги та цеглини, зроблені в країні.

Але.

Валовий продукт означає, що він не розділений на оці частини: вартість сировини, виробництва, амортизація. Це просто загальна ціна самого продукту. От є, наприклад, телефон, і ми рахуємо його вартість на ринку, нас не цікавить ціна пластику, мікроплат, ми не знаємо націнки від продавця, ми бачимо тільки кінцеву вартість товару.

Тому рахується тільки кінцева вартість товару й послуги, які купує конкретна людина для своїх потреб.

Слово “Внутрішній” означає, що всі ці товари й послуги зроблені на території України. Навіть якщо це умовна компанія “Нетфлікс”, яка належить Сполученим Штатам Америки, але має завод із виробництва іграшок в Україні, то ці вироблені іграшки рахуються у ВВП України.

Слово “Продукт” означає, що всі ці товари й послуги зроблені для продажу. Не для обміну, а для продажу. Також сюди не рахують вживані товари. Наприклад, якщо ви купили нову кавоварку, то вона рахується у ВВП, а якщо ви її продали через рік, то це вже не рахується.

Яка нам користь з цієї інформації

Знаючи рівень падіння ВВП, можна глибше розуміти економічні процеси та шукати способи виробництва нових товарів та послуг. Адже, чим більше ми виробляємо та продаємо, тим багатшими ми стаємо і тим більше грошей у нас є, щоби допомагати армії, платити податки, бо за ці гроші солдати Збройних Сил України та Добровольчих батальйонів знищують рашистів та звільняють захоплені території.

Бекграунд, або додаткова інформація для більш повноцінного розуміння ситуації та контексту

Dragon Capital – найбільша інвестиційна компанія України, що надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних і приватних клієнтів. Dragon Capital здійснює брокерські операції з акціями й борговими інструментами, супровід угод по залученню капіталу, прямі інвестиції й управління активами. Компанія заснована у 2000 році в Києві. У 2007-2017 рр. міноритарним пакетом Dragon Capital володів Goldman Sachs, один з найбільших світових банків.

CASE Україна – незалежна неприбуткова громадська організація, яка проводить економічні дослідження, аналіз та прогнозування макроекономічної політики.

Діяльність CASE Україна фінансується з різних джерел, що гарантує незалежність організації. Основними замовниками наших досліджень є Європейська комісія, UNDP, USAID, Міністерство закордонних справ Польщі, Світовий банк, а також приватний сектор.


Друзі! Журнал Артефакт продовжує працювати! Нам дуже потрібна підтримка!

Приват: 4149 4991 1010 5317

Моно: 5375 4141 0329 6272

Станьте нашими патронами та отримайте доступ до подкастів і відео: patreon.com/artefactjournal 


20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим. 

11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської.

З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала.

24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.

 

 

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, суспільство та політику. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *