Точні цифри підрахувати неможливо, але є приблизні дані, які має розвідка України.
Детальна інформація   Ірина Верещук, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України розповіла, що Росія примусово депортувала на свою територію 1 мільйон 200 тисяч українських громадян.   Пряма мова  
У мене є цифра, скільки депортовано в цілому і вона дещо відрізняється від тієї, яку надала російська сторона. Але ви розумієте, що російська сторона ніколи не говорить правду… Вони говорять про майже 2 млн людей. Дані нашої розвідки говорять про те, що це приблизно 1 млн 200 тис. людей.
  Історичний контекст   Кремлівська росія продовжує політику насильницької депортації різних народів, які чинять спротив її імперській політиці. Так, 1944 року депортації зазнали кримські татари. Тоді з Криму було виселено 423 100.   Депортація кримців є актом геноциду, за який росія ще досі не понесла відповідальності.   Так само актом геноциду є Голодомор 1932-1933 років, організований політичною партією більшовиків, яка тоді керувала Союзом Радянських Соціалістичних Республік, котрий насильницьким чином, шляхом відкритої повномасштабної війни завоював незалежну державу – Українську Народну Республіку.   Яка нам користь з цієї інформації   Депортація такої кількості людей може негативно вплинути на демографічну ситуацію в Україні. Оцінюючи масштаби цього злочину рашистів, ми маємо розуміти, що серед депортованих людей, можуть бути наші рідні та близькі. Саме вони можуть стати свідками цього злочину, надати цінну інформацію, з допомогою якої світ визнає ці дії рашистів геноцидом і офіційна Москва виплатить Україні та українцям всі збитки, завдані цими антилюдськими діями.
Друзі! Журнал Артефакт продовжує працювати! Нам дуже потрібна підтримка!

Приват: 4149 4991 1010 5317

Моно: 5375 4141 0329 6272

Станьте нашими патронами та отримайте доступ до подкастів і відео: patreon.com/artefactjournal 


20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим.  11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської. З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала. 24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.     Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання! Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить. Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка! Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506 Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, суспільство та політику. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо! А це карта приватбанку: 4149 4991 1010 5317 А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!