?Курс гривні: все доволі добре. Що ж буде далі?

?Курс гривні: все доволі добре. Що ж буде далі?

Банківський експерт Євген Дубогриз у своєму тексті на шпальтах провідного видання НВ Бізнес розповідає, що курс гривні на валютному ринку дуже приємно дивує, незважаючи на те, що в Україні війна й економіка зазнає колосальних збитків.


✏️Є 5 причин, чому курс гривні – більш-менш ок.

1. Дуже своєчасна реакція НБУ — валютні обмеження. Нацбанк мав план швидкого реагування на випадок збройної агресії та реалізував цей план буквально за декілька годин після вторгнення. Ввів обмеження на операції з валютою, на транскордонні перекази. Це дозволило перебити очікувану паніку перших годин та днів.

2. Допомога з-за кордону. В першу чергу т.з. офіційне фінансування — допомога від урядів та центробанків, макрофінансові програми, сплановані раніше, кредити МВФ.

Своїми словами, очікування, що нам допомагають, валюта буде і Україна матиме і гроші і можливість вчасно платити за попередніми боргами. Ризик дефолту навіть за війни близький до нуля.

3. Past (non-prior) actions — попередня робота. По-перше, розвиток системи електронних платежів, СЕП НБУ і до війни декілька років працювала в режимі 24/7 (і переважній більшості країни світу, особливо у Європі, цього нема). Впровадження та розвиток кешлес, тут навіть дещо допомогла пандемія, через яку значну частку платежів вдалося перевести в онлайн.

4. Past actions — попередня робота-2. Мова про регуляції НБУ, що стосувалися ризиків, насамперед, кредитного. Простими словами, обмеження кредитування «пустишок та схематозу» за рахунок позичених ресурсів, коштів вкладників.

5. Перекази від українців та іноземців з-за кордону. Ще немає повної статистики, є лише за допомогою ЗСУ (на рахунки, які відкрив НБУ та на купівлю воєнних бондів). Допомога велика, як від тих наших, хто працює за кордоном, так і від іноземців, як на потреби армії та волонтерів, так і просто перекази рідним та знайомим.

?Прогнози доволі втішні: валюта буде і Україна матиме і гроші і можливість вчасно платити за попередніми боргами. Ризик дефолту навіть за війни близький до нуля.

Курс гривні – впорядку!

Отакі пироги, друзі! Все доволі непогано! Тримаємося, не панікуємо та перемагаємо русню!

Починаючи з 24 лютого російські агресори регулярно обстрілюють українські міста ракетами. Однак, Москва заперечує це та говорить, що бомбрадує тільки об’єкти військової інфраструктури України. В обстрілах житлових кварталів та мирного населення російська пропаганда звинувачує Збройні сили України та націоналістів.

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *