Львівська муніципальна бібліотека представила гайд “Новини доступні кожному та кожній”

Розробка гайду стала можливою завдяки підтримці Мережі DOCU/CLUB, що фінансується Посольством Швеції в Україні, Національним фондом на підтримку демократії (NED) та Fondation de France.


Гайд є частиною адвокаційного проєкту “Інформаційна доступність для незрячих та слабозорих людей”. Крім цього, відбувалися показ фільму з аудіодискрипцією, читання книги про досвід незрячих людей. 

 

“Адвокаційна компанія виникла як відповідь на проблему, з якою зіштовхнулися слабозорі та незрячі люди інформаційному просторі, особливо в час повномасштабного вторгнення. Зрозуміло, що інформація мусила подаватися миттєво, проте інколи офіційні канали, особливо у своїх соцмережах, публікували важливу інформацію у вигляді зображень. Хочу доповнити, що у людей з порушенням зору, завдяки спеціальним зчитувачам екранів, давно є можливість мати доступ до інформації. Проте зчитувачі не ідентифікують тексти на зображеннях. А часто ця інформація є надважливою для життя та здоров’я людини, тому виникає певна загроза.” – коментує Віра Карпінська, координаторка проєкту. 

 

Гайд “Новини доступні для кожного та кожної” – це певна вибірка корисних рекомендацій та чітких інструкцій для ведення соціальних мереж, що будуть доступні для сприйняття усім. Він написаний живою мовою згідно з Web Content Accessibility Guidelines (WCAG). Основним консультантом проєкту виступив Володимир Пиріг, журналіст та експерт з питань інклюзії. 

 

“Першу функцію, яку виконує бібліотека, – це реалізація права кожного громадянина на доступ до інформації. З цього виходить, що бібліотека – це місце для кожного і кожної, і наша щоденна робота полягає у створенні умов для комфортного доступу до інформації, знань, бази даних, збірок, колекцій. Робота над цим проєктом якраз яскраво ілюструє основні напрямки, в межах яких нам критично важливо рухатися, – промоція інклюзивного суспільства та широкий доступ до перевіреної інформації.” – зазначає Катерина Алексєєнко, авторка тексту гайду. 

 

Перший наклад презентували для Львівської міської ради. Планується офіційне подання та розповсюдження матеріалів серед охочих закладів міста, бізнесів та інституцій. Інформація там, перш за все, буде корисною SMM-фахівцям та фахівчиням, не залежно від сфери роботи. 

 

Пізніше електронний варіант гайду буде завантажений на сайт Львівської муніципальної бібліотеки. 

 

Авторки: Катерина Алексєєнко та Віра Карпінська

Фото: Роман Коржик 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *