Стиль гурту Kalush — класика та основа реп-музики

Розповідаємо це у нашому короткому огляді про гурт Kalush.


 

Якщо описати суть реп-музики, то вона виникла з етнічних мотивів різних народів, які мігрували на постійне місце проживання до США. Просто ці етнічні мотиви — дуже й дуже різні. Ви знаєте як звучить український фольк, чудово уявляєте етніку грузинів чи вірменів, і авжеж чули фольклорні мотиви африканських народів.

 

То все народна музика, але яка ж вона різна.

 

Отже, реп у музичному плані, першочергово створювався на ґрунті африканського етно. Звісно, африканський фольк теж неоднорідний, проте є у ньому щось первісне. Якщо, до порівняння, українське етно робить акцент на вокальності, на співах, то основою африканської етнічної музики є ритми, стукання, удари.

 

Згадаємо, що є основою репу? Звісно ж ритм, біт. Вокал як спів — у реп-музиці, є десь на останніх ролях. Однак це не означає, що його не може бути.

 

Проте, після ритму, в репі йде речитативний вокал, тобто читка. Дуже часто репери читають свої тексти з великою швидкістю, або ж вигадують свій певний діалект, свою манеру. Часто такі тексти важко розібрати на слух. Чому так стається? Бо це один із китів сутності реп-музики — деконструкція мови.

 

Навіщо реп деконструює мову?

 

Щоби зрозуміти суть цієї деконструкції, звернімося до поезії, зокрема до відомого українського автора Михайля Семенка. Його знаменитий вірш “Місто”, де є слова “осте сте бі бо бу автомобілі білі білі” чудово ілюструє сутність цієї деконструкції.

 

Михайль Семенко

Михайль Семенко

 

Отже.

До початку 20 століття люди жили в селах і комунікували там у природний спосіб, кричучи здалеку: “О, Степане, Степане, як ти?”. У 20 столітті почалася урбанізація, селяни переїздили жити в місто і якщо у місті закричати фразу “О, Степане, Степане, як ти?”, то сам Степан, адресат, почує лиш уламки фрази й вийде “осте сте…”. Бо це місто й там все шумить та гуде.

 

Африканці принесли в США свою мову, етніку. Змішуючись місцевою культурою, англійською мовою, відбувалася деконструкція одразу двох мов — їхньої та англійської.

 

 

Тому мова репу — це деконструкція у своїй суті.

 

Kalush Orchestra цілком природно йде цим шляхом. Послухайте їх пісню “Моя хата з краю”. Там українські слова промовляються з американським акцентом. В один момент складається враження, що ти не розумієш якою мовою вони читають.

 

Багато хто з нас слухає реп вже давно та починав з якісного американського хіп-хопу. Нам могла подобатися ця музика, але ми не розуміли її текстів. 

 

І хоча в текстах — суть та все ж музика важлива як цілісний продукт, який дає певну емоцію, зачарування, вайб, завантажує нас у певну атмосферу.

 

А переможна композиція “Стефанія” — це вже поєднання різної етніки, але український фольк там на першому місці. 

 

Оскільки, останні роки українське етно дуже й дуже подобається людям зі всього світу, бо це щось нове, справжнє, живе, глибоке.

 

Тому Kalush і переміг. Бо це справжнє, щире. Тому Україна переможе. Бо ми справжні.


Друзі! Журнал Артефакт продовжує працювати! Нам дуже потрібна підтримка!

Приват: 4149 4991 1010 5317

Моно: 5375 4141 0329 6272

Станьте нашими патронами та отримайте доступ до подкастів і відео: patreon.com/artefactjournal 


20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим. 

11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської.

З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала.

24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.

 

 

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, суспільство та політику. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *