Маніфест суспільним тригерам: Shortparis провокують новим кліпом

Артисти взяли усталені моторошні образи і подивилися на них з іншої точки зору.


Арт-панк-гурт Shortparis випустив кліп «Страшно». Назва повністю відповідає відеоряду композиції. Цим кліпом артисти продовжують гнути лінію акціонізму так, що навіть перевершили самих себе, пише СЛУХ. 

Герої кліпу косплеять терористів, які захопили школу з людьми азіатської зовнішності, імітуючи події в Беслані 2004 року, але насправді прийшли до навчального закладу та влаштували дискотеку.

Учасники гурту постають в образі неонацистів, які влаштовують танцювальний арт-перформанс. У кліпі знайшла своє відображення і трагедія у Керченському технікумі, де один зі студентів розстріляв своїх ровесників. Весь кліп супроводжується караоке-субтитрами арабською (ми не перевіряли їхню відповідність).

За словами музикантів, вони навмисне використали стереотипні табу та тригери (арабську, бриті голови), щоб спровокувати громадськість та показати суспільне напруження всередині своєї країни (хоча і показували деякі події, які сталися в Україні, зокрема Керченський теракт).

Під час зйомок кліпу випадкові свідки викликали поліцію, заявивши, що «воїни ІДІЛ готують тут теракт». Також представники кіностудії, які надавали в оренду обладнання, відмовились від співпраці, побачивши фотографії зі знімального майданчика.

Цієї осені Shortparis відвідали Україну та дали концерт на київському Житньому ринку. Докладніше про популяризацію цієї локації розповів наш Панімаш.

Читайте також, як андеґраунд іде на компроміс і як Shortparis стає частиною поп-культури.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *