Мама Галичина. Карна присвятила нову пісню полеглому герою Юрію Руф

Мама Галичина. Карна присвятила нову пісню полеглому герою Юрію Руфу

1 квітня 2022 року в боях з рашистськими окупантами загинув український поет Юрій Руф. Він воював у 24 бригаді імені Короля Данила, яка відвойовувала у московитів Луганщину та билася з орками неподалік містечка Попасна. Гурт Карна присвятив йому пісню. 


19 березня Юрій Руф опублікував свій останній вірш:

Іржавий обрій вицвів з темноти,
Відтінком домни небеса палають,
Горизонтальні вогняні хвости
В щілинах рваних хмар на виднокраї.

Далеко в полі зблиснув терикон.
Гарячий диск на старт в зеніт піднявся,
В туману вранішнього піні покупався.
Новий світанок й новий день зійшов на трон.

Один з останніх літературних вечорів Юрія Руфа, а скоріш за все – останній, модерував засновник журналу “Артефакт” Роман Коржик. Це було 24 жовтня 2021 року, у Львівській бібліотеці Іваничука. Тоді Юрій презентував свою збірку поезій “Ваніль чи сталь”.

 

“Ваніль чи сталь?!” – збірка віршів, написаних з початку 2019 року. До книги увійшли досить різнопланові тексти, створені у процесах переосмислення автором власних глибинних сенсів. Частина творів покладена на музику українськими рок-гуртами, оскільки їхня тематика є концептуально близькою для цих музичних стилів. Прохолодна готика осені – максимально лаконічний опис загального настрою та ідеї книги. Цю почасти похмуру та меланхолійну лірику вдало відобразила у своїх ілюстраціях GorGun Art.

 

Юрій був одним з лідерів сучасного українського націоналізму, заснував літературно-мистецький проєкт “Дух Нації” та бренд туристично-тактичного одягу й спорядження Ґвер.

Юрія Руфа поховали 9 квітня на легендарному Личаківському цвинтарі, де спочивають видатні українці – Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Грицько Чубай та багато інших. 9 квітня один з найвідоміших українських рок-гуртів – гурт Карна, опублікував пісню “Мама Галичина” з такими словами присвяти Юрію Руфу:

Ти був справжнім воїном, яких народжують одного на тисячі. Ми дякуємо твоїм батькам за те, що ти справжній, за те, що ти – українська сталь.

Слава Україні!

Герої – не вмирають!

20 лютого 2014 року росія почала війну в Україні, ввівши війська на територію автономної республіки Крим. 

11 квітня 2014 року сили спеціальних операцій російської федерації та озброєні автоматами проросійські терористи захопили райвідділ міліції у місті Слов’янськ Донецької області й вивісили там прапор росії. У такий спосіб росія продовжила неоголошену війну проти України та території двох східних областей – Донецької та Луганської.

З лютого 2014 року по лютий 2022 року росія вела активні бойові дії проти України на території Донеччини та Луганщини, збільшувала кількість своїх військ в окупованій автономній республіці Крим, поширювала брехливу інформацію через проросійські медіа та українські проросійські політичні партії, які сама фінансувала.

24 лютого 2022 року де-юре президент, а де-факто – диктатор рф владімір путін оголосив проведення спеціальної військової операції, мета якої – демілітаризації та денацифікація України. Під прикриттям цієї спецоперації Москва почала повномасштабну війну та завдала ракетних ударів по більшості великих міст. Під обстріл потрапили Київ, Львів, Одеса, Суми, Чернігів, Миколаїв. Такі міста як Харків, Маріуполь зазнали великих руйнувань, рашисти спеціально обстрілювали там дитячі садочки, школи та лікарні. Загинуло багато мирних дорослих людей та дітей.

 

 

Друзі! Ми створили проєкт Artefact Info. Це – волонтери, які у режимі 24/7 збирають інформацію про злочини російських окупантів, фіксують всі дані про бойові дії, а також – заяви культурних діячів, спортсменів, компаній. Вони пишуть велику хроніку російсько-української війни, літопис, за яким історики вивчатимуть ці події. Всі дані після війни будуть передані професійним історикам для вивчення та опрацювання!

Редакція сортує все по тегах, за якими потім буде дуже зручно відшукати інформацію зі сфери, яка Вас цікавить.

Підтримайте їх – підпишіться на телеграм канал  або приєднайтеся та пишіть цей літопис разом з ними! Їм дуже потрібна ваша підтримка!

Щоби долучитися, напишіть у телеграм: +38 099 76 46 506

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *