Кіборги в піснях: 9-та річниця оборони Донецького аеропорту

Цього дня 10 років тому завершилась героїчна оборона Донецького аеропорту, що тривала понад 242 дні. Сьогодні Україна вшановує пам’ять захисників летовища, які виявились сильнішими за бетон. Саме 20 січня 2015 року ворог підірвав останні укріплення терміналу. Так, колись один із найпотужніших аеропортів України перетворився на суцільну руїну. 

У майже 8-міcячних боях поклали життя понад 100 українських захисників, а щонайменше пів тисячі — зазнали поранень. Вони стали символом стійкості і відданості. Відтак сформувався промовистий образ українських «кіборгів».

Джерело: АрміяInform

Їм присвятили не один вірш, книгу, документальну стрічку. Та як звучить пам’ять про українських кіборгів? Пропонуємо вам добірку музичних композицій, що оспівують подвиг захисників Донецького аеропорту.

 

 «Висота (Ніхто крім нас)» — «Тартак»

Першочергово ця пісня була присвячена українським десантникам, але згодом вона набула іншого значення. Тому реліз кліпу присвятили вже  захисникам Донецького аеропорту. Основою відеороботи стали відео та фото самих військових, які обороняли аеропорт.

Оспівану Сашком Положицьким відданість присязі та державі, українські десантники доводили до останнього в Донецькому аеропорту.

 

«Спалах»  — Freel (Андрій Шалімов)

Емоційний сингл у пам’ять про оборонців Донецького аеропорту український репер написав у період останніх днів оборони летовища, але вона чекала «свого часу». Реліз композиції відбувся лише у 2018 році, коли найкращий друг співака пішов на війну. Відеоряд до пісні створили з документальних кадрів «Дума про піхотинця. 1908-2018».

 

«Аеропорт»  — «The Voguns»

Музична присвята столичного рок-гурту — прояв шани українським кіборгам, яким вдалося героїчно протистояти силам ворога. «Герої втримались — не витримав бетон», — знакові слова, які підсилюють у кліпі кадри зруйнованого летовища.

 

«Білі ангели» — Олег Мацишин та Юрій Онисько

Така собі «сповідь», покладена на ноти, у виконанні кіборгів на псевдо «Бандера» (Олег Мацишин) та «Кабан» (Юрій Онисько). Рядки присвячені подвигу захисників Донецького аеропорту передають те, що долали українські кіборги за вісім місяців російської облоги.

 

«Мелодія» (Мирослав Скорик) — Хор Ансамблю ЗСУ

За рік до повномасштабного вторгнення ансамбль ЗСУ присвятив кіборгам переспів всесвітньовідомої «Мелодії» Мирослава Скорика. Чутливий кавер військового хору з кадрами оборони донецького терміналу вкотре нагадав, якого ціною Україна виборює свою незалежність.

 

Героїчний подвиг захисників Донецького аеропорту екранізували у повнометражній стрічці «Кіборги. Герої не вмирають».

Режисер Ахтем Сеітаблаєв намагався передати всі особливості 8-місячної оборони, яку подужали кіборги. Це вдалося зокрема й завдяки пісням, інтегрованим у сюжет.

Джерело: Espreso.tv

  • Культова «Гуцулка Ксеня» Ярослава Барнича у виконанні кіборгів
  • «Заповіт» Тараса Шевченка у виконанні кіборгів
  • Гімн України у виконанні кіборгів

 

Оборона Донецького аеропорту довела, що українські захисники спроможні дати відсіч ворогу, навіть попри його суттєву перевагу. Адже сила духу українців значно сильніша за будь-яку російську зброю.

Фото на обкладинці — Укрінформ

Авторка матеріалу — Софія Семприх

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *