Гуцул-металісти KARNA презентували кліп та пісню, присвячену українській інтелігенції XX століття

До дня української мови та писемності, який святкуємо 9 листопада, гурт KARNA презентував кліп на пісню “Добрий вечір”. Робота присвячена українській інтелігенції XX століття, яка пережила Першу світову війну, радянську агресію, репресії, Голодомор, Другу світову війну, пройшла через концтабори та Голокост.


Ми зняли кіно! З сюжетом, де героїня зустрічається з монстрами. Працювали із професійними акторами, кіношними гримерами, а Пашу взагалі одягли в костюм закарпатського Діда. Спеціально для фільмування знайшли в Карпатах гуцульський одяг та речі, яким понад 100 років. Дякуємо долі, що звела нас із крутим колекціонером Богданом Петричуком, – розповідають музиканти у коментарі журналістам 5 каналу.

Гуцул-металісти зазначили: усе, що відбувається в кліпі – є образно-алегоричною метафорикою до минулого та сучасного української культури.

Одна з головних локацій відеоісторії – це вівтар. На ньому портрети, де зображуються Іван Огієнко, Степан Ленкавський, Гнат Хоткевич, Лесь Курбас, Данило Скоропадський, Кость Левицький, Михайло Драгоманов, Петро Франко, Юрій Федькович, Михайло Коцюбинський, Соломія Крушельницька, Марія Заньковецька, Денис Січинський, Богдан Лепкий, Ольга Кобилянська.

Вівтар – це серце кліпу, символ, яким ми хочемо підкреслити, що український народ це не “кріпаки й шаровари”. Українці – повноцінна нація, з власною інтелігенцією, яку систематично знищували протягом XX ст. Вівтар є збірним образом освіченої інтелігенції, серед якої були письменники, педагоги, композитори, адвокати, науковці та підприємці, зокрема й землевласники, – говорять музиканти.

Серед інших локацій-символів – занедбаний театр, який символізує сьогоднішній стан української культури. Монстри – це діячі української культури, які, попри свій стан та труднощі, досі грають на сцені. Студентка – молодь, яка у своїй більшості не знайома із творцями та предками нашого сьогодення.

Слухайте гурт KARNA:

Підписуйтесь музикантів:


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *