GlassFeathers, війна, футбол, етнографія, рок-музика: новий коктейль української культури

GlassFeathers, війна, футбол, етнографія, рок-музика: новий коктейль української культури

GlassFeathers випускає сингл “Vova Ebash Ih Blyat’ “


Коктейлі молотова, які успішно запускалися на Майдані та літрами готувалися після 24 лютого 2022 року, немов би метафорично, створили новий коктейль української культури. Сьогодні на прикладі полтавського рок-гурту GlassFeathers покажемо, як працює цей коктейль.

Отже.

GlassFeathers випускає сингл “Vova Ebash Ih Blyat’ “

Всі ми знаємо фразу, яка на рівні з “русскій воєнний корабль” є одним з головних мемів цієї війни. А тут цікава деталь: автором фрази “Вова ї””аш їх “б””ять” є Олександр Поворознюк. Хто ж це такий?

Поворознюків у нас в Україні багато. Медійних – два: Дмитро та Олександр. Дмитро є відомим футбольним блогером, який зробив неймовірну річ. Він зняв документальний живий серіал “Футболіст”, в якому сам же виконав головну роль блогера, котрий тренується, щоби стати професійним гравцем та виступати за професійний клуб. Цим клубом виявився “Верес” з міста Рівне. Дмитро справді тренувався, став гравцем команди та разом з нею вийшов у прем’єр-лігу.

Олександр також має пряму причетність до футболу: він президент і власник футбольного клубу “Інгулець”. Саме футбол дав йому медійність. І через цю медійність мем “Vova Ebash Ih Blyat’“ став таким популярним.

До слова: якби цей мем видав інший, менш медійний персонаж, то цілком ймовірно, що мем би не набрав би такої популярності й не став би воістину народним.

Але це був Поворознюк, тому мем залетів. І залетів так далеко, що от навіть молоді рок-гурти беруть його на прапори своєї музики.

Ця ситуація дещо нагадує нам ХІХ століття, епоху кобзарів, етнографічних експедицій і Тараса Шевченка. Чому – читайте у продовженні в каруселі допису.

 

Сьогодні головний засіб комунікації у культурі й мистецтві – музика. У ХІХ столітті таким головним засобом була поезія.

 

Тарас Шевченко зробив так, що поезію почали масово транслювати через музику: співці-кобзарі були всюди, на ярмарках, по селах біля церков.

Тоді так само все відбувалося: поет чув якусь цікаву народну приказку, крилату фразу, занотовував її під час етнографічної експедиції, потім вона лягала в рядки його поезій, видавалася у книзі, а за тим – вуличні музиканти її повсюди співали, роблячи популярною та всім відомою.

Сьогодні різноманітні музиканти, в тому числі й GlassFeathers продовжують тримати мем Поворознюка на високому рівні популярності.

Хто такі ці рок-музиканти?

GlassFeathers – полтавський гурт, сформований у 2021 році, представник нової хвилi української рок-музики. Стиль колективу об’єднує в собі потужний грув, футуристичний ембіентний вайб та хіп-хоп біти, а екстрім-вокал чередується з ньюскул репом. Учасники гурту обожнюють експериментувати зі звуком, відкривати для себе нові методи композиції, та дивувати своїх слухачів.

Дебютний сингл PULSE вийшов у квітні 2022. Це драйвовий трек зі стадіонним приспівом, що зібрав позитивний фідбек від аудиторії.

Vova Ebash Ih Blyat’ – другий реліз, кавер однойменного народного хіта. Музиканти розповідають, що він написаний під час війни, з метою підняти бойовий дух нашого народу, та показати, що важка музика і в наш час резонує з настроєм та емоціями людей.

Скільки б часу не тривала ця війна, вона буде народжувати нові й нові меми, нову народну творчість. А ми у журналі Артефакт слідкуватимемо за цим: хто знає, скільки ще цікавої музики та етнографії нам підкине цей дивний новий світ…

Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *