Фронтмен System of a Down Серж Танкян критикує гітариста Led Zeppelin через геноцид вірмен

Серж Танкян, опублікував пост, де розкритикував фронтмена Led Zeppelin Джиммі Пейджа. Мова йде про співпрацю з продюсером Ахмедом Ертегюном, який за словами Танкяна вкладав гроші в інформаційні та наукові кампанії, які заперечують геноцид вірмен.


Шановний містере Джиммі Пейдж. Чудово, що Led Zeppelin у 2007 році відіграли триб’ют-шоу Ахмеду Ертегюну, людині, яка підписала ваш гурт на Atlantic Records. Ви, мабуть, не знаєте, що ця людина витратила мільйони доларів на аналітичні центри та кафедри в різних університетах США з метою заперечення вірменського геноциду. У цьому немає жодної честі, я впевнений, ви погодитеся.

 

 

Джиммі Пейдж

Відомо, що Танкян зустрічався особисто з Ертегуном, поки той був живим.

 

Я зустрічався з ним особисто і закликав повідомити у своїх документах та виданнях, що геноцид вірмен слід визнати. Але він сказав: «Я не можу цього зробити, бо маю вдома в Туреччині. Я не знаю, що із цим буде».І я говорю: «Тоді не роби цього. Я б не хотів, щоб стосовно тебе, твоєї сім’ї чи когось ще застосовувалося якесь насильство». І хоча, за його словами, він був дуже близьким із прем’єр-міністром та урядовцями, він не хотів йти на цей крок.

Нагадаємо, що завдяки Сержу Танкяну у 2019 році палата представників США і сенат ухвалили законопроєкт, який оголошує вбивство 1,5 мільйона вірмен турками-османами фактично геноцидом.

Ахмед Ертегюн  (18 (31) липня 1923, Стамбул — 14 грудня 2006, Нью-Йорк) — турецько-американський бізнесмен, музичний продюсер, засновник (1947 році разом з Хербом Абрамсоном) лейблу звукозапису Atlantic Records, що вніс величезний внесок в історію сучасної музичної індустрії. Також на ранній стадії своєї кар’єри сам писав пісні для артистів Atlantic Records, під псевдонімом Нугетре (Ертегюн у зворотному порядку).

У 1987 році Ахмед Ертегюн був прийнятий до Зали слави рок-н-ролу (у категорії «Невиконавці»). Також він включений до Зали слави блюзу (також як «невиконавець»). 1998 року отримав Премію Фонду Блюзу за досягнення впродовж життя за видатний внесок в галузі блюзу.

Геноцид вірмен — геноцид, організований і здійснений 1915 року (на думку деяких джерел, продовжувався до 1923 року) на територіях, які були підконтрольні владі Османської імперії. Геноцид здійснювали шляхом фізичного знищення й депортації, включно з переміщенням цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид вірмен проводили в кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен із прикордонних районів, ухвалення закону про висилку, масова депортація та вбивства вірмен. Деякі історики включають до нього вбивства 1890-х років, різанину в Смирні та дії османських військ у Закавказзі 1918 року.

Основними організаторами геноциду вважають лідерів молодотурків Талаат-паша, Джемаль-паша та Енвер-паша і керівника «Особливої ​​організації» Бехаеддін Шакир. Одночасно з геноцидом вірмен в Османській імперії здійснювали геноцид ассирійців і геноцид понтійських греків. Велика частина вірменської діаспори виникла з вірмен-утікачів з Османської імперії.

Геноцид вірмен є другим за вивченістю актом геноциду в історії після Голокосту.

У спільній Декларації від 24 травня 1915 року країни-союзниці (Велика Британія, Франція та Росія) вперше в історії визнали масові вбивства вірмен злочином проти людяности.


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *