Чубака, черепашки ніндзя, танці зі спайдерменом. The To! став гуртом та екранізував пісню “Онейроїдний синдром”
Він починав як one man band, але перетворився у повноцінний гурт. The To! випустив новий виднограй: пісня називається “Онейроїдний синдром”, а кліп на неї – “Torpěda”.
Ядуча суміш панку, гранжу, хіп-хопу, регі та всього прогресивного. Зараз пояснимо, чому це все дуже важливо і що з цього може бути…
Спочатку юрист Анатолій Коваленко грав сам. Але самому грати – круто, проте разом веселіше. Та й можливостей більше. До Анатолія долучився актор Сергій Легкобит, який знімався у кліпах багатьох відомих музикантів та Боб – полтавський дантист.
Сам кліп відповідає назві пісні “Онероїдний синдром” – поєднанням реальності з фантастичними переживаннями, несумісністю сприйманого з реальністю. Це подорож різними образами, ситуаціями не пов’язаними логікою, які виникають в голові головного героя.
Толя Коваленко розповів, як утворився гурт:
Всередині 2020 року я повернувся з Києва до себе додому в село. Під кінець року з’явилася ідея кліпу. Почав шукати варіанти, де його можна зняти. Вибір впав на Полтавську команду “Waw Studio UA”. Мені все сподобалось по умовах та в особистому спілкуванні ми дуже швидко знайшли спільну мову. Після узгодження сценарію почалася підготовка. Ми знайшли актора Сергія Легкобита(виконував роль барабанщика), який погодився приїхати з Києва до Полтави на зйомку. Взагалі він професійний актор, також знімався в багатьох кліпах, а також через знайомих знайшли Боба, який виконував роль басиста, полтавського стоматолога, хоча я вважаю що йому потрібно бути актором. Я дуже вдячний хлопцям що погодились взяти участь у такій сумнівній ідеї. Зйомки відбулися за один день.
Історія роботи над піснею “Онейроїдний синдром” нам дуже сподобалася, бо вона відповідає ідеології журналу “Артефакт”. Ми вважаємо, що історія та культура – це грунт, основа для створення нового продукту. The To! надихалися полтавським гуртом “Онейроїд”, який вже майже 30 років грає психоделічний рок, має у центрі Полтави знамениту репетиційну студію, де багато молодих локальних музикантів починали свій творчий шлях:
Для мене особисто було символічно знімати кліп в Полтаві, тому що я там жив, навчався 4 роки. Панувала якась атмосфера ностальгії. Барабани ми взяли, наприклад, на тій базі де я репетирував у 2015 році. Я зустрівся з багатьма знайомими яких бачив останній раз у 2012. Доречі, хочу зробити заяву що назву пісні «Онейроїдний синдром» я придумав тільки після зйомок кліпу, це була одна пісня з альбому в якої не було іще назви. І надихнуло мене на назву якраз та репетиційна точка де ми брали барабани. Є така тусовка в Полтаві як Онейроїд. Це, якщо я не помиляюсь був гурт такий, потім вони відкрили свою студії й іще багато чим займаються для розвитку музики. Тому такий термін як “Онейроїдний синдром” ідеально підійшов для назви кліпу спочатку, а потім вже і пісня заграла для мене іншими фарбами.
Анатолій пояснює, чому в гурту The To! – кліпи мають інші назви, ніж самі пісні:
Тільки потім як вже всі кліпи були зняті, я вирішив кліпи називати інакше, ніж пісні. Так вийшов подвійний сингл «Torpěda Teteriv» з піснями «Естетичний тероризм» та «Онейроїдний синдром». «Тетерів» це окремий стан, та вид пива, якщо по чесному, дешево і сердито називається. А «Торпєда» це об’єм 2,5 на нашому сленгу. Тому «Торпєда Тетерів» для мене звучить як мінімум смішно. Окрема подяка моєму куму Миколі та його брату Анатолію за допомогу, також всім хто хоч чимось допоміг у зйомках, бо ми реквізити по всій Полтаві збирали.
На думку редакції журналу “Артефакт”, гурт The To! – велике відкриття в українській музиці. Це авангардний стиль, це суміш панку, гранджу та хіп-хопу. Це оригінальне звучання, під таку музику хочеться вриватися на живих концертах. Експресивні та інтелектуальні тексти. Така музика потрібна Україні, бо це панк, це свобода.
Просто послухайте. Просто подивіться.
Також дивіться кліп “TETERIV” на пісню “Естетичний тероризм”.
Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!
А це карта приватбанку:
4149 4991 1010 5317
А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!
Переглянути цей допис в Instagram
Post a comment