Так співав Майдан: пісні-символи Революції Гідності

Так співав Майдан: пісні-символи Революції Гідності

Сьогодні минає 9 річниця з дня початку Революції Гідності. Тієї революції, яка змінила долю України ціною пролитої крові людей, яких згодом назвали “Небесна Сотня”. Весь біль і жах цих подій українці, як співуча нація, виразили в піснях. Що саме співав Майдан – у нашій підбірці.


 

 

“Пливе кача по Тисині”

 

 

“Пливе кача по Тисині” – українська народна лемківська пісня. До Революції Гідності її співали на весіллях і не мали гадки, якого сенсу вона набуде згодом. Тужливою вона стала 2014 року у виконанні гурту «Пікардійська Терція». Вперше “Пливе кача по Тисині” прозвучала на Майдані Незалежності в січні після смерті білоруса Михайла Жизневського, який загинув у боротьбі за свободу. Це була його улюблена композиція. Тепер ця пісня-реквієм – символ Революції Гідності.

 

 

 

“Воїни світла”

 

Після завершення Євромайдану гурт «Ляпіс Трубецький» випустив пісню «Воїни світла».Саме вона стала описом Революції, хоч і лідер гурту Сергій Міхалок спростував зв’язок між піснею та подіями в Україні, адже пісня була написана ще за рік до початку трагічних подій. З початку повномасштабного вторгнення гурт написав її україномовну версію. Пісня отримала нове дихання і зібрала понад 5 мільйонів переглядів на YouTube.

 

 

“Брат за брата”

 

Пісня була випущена ще літом 13-го, потужні слова написав лідер гурту ТАРТАК Олександр Положинський. Саме “Брат за брата” звучала на Майдані в ніч на 1 грудня. Kozak System, Тарас Чубай, Марія Бурмака, Олег Собчук, Анжеліка Рудницька,Руслана Лижичко, Святослав Вакарчук, Антін Мухарський та інші українські зірки виконали цю пісню вперше разом на підтримку Майдану.

 

 

“Вставай”

 

Однією із найбільш щемливих подій Євромайдану стало 14 грудня 2013-го: тоді відомий гурт “Океан Ельзи” у своєму “золотому” складі виступив на сцені Майдану перед 300-тисячною аудиторією. Люди зі сльозами на очах та ліхтариками в руках співали знаменитий ще з Помаранчевої Революції хіт “Вставай, пий чай з молоком, молися на теплий душ, без тебе сьогодні сплять мільйони нових сердець”.

 

“Revolution Ukraine”

 

«Revolution Ukraine» – пісня, яку визнано неофіційним гімном Революції Гідності.

Це своєрідний кавер на музику німецького композитора Акселя. Пісня і кліп були опубліковані до Дня Незалежності України у 2013 році. Проте широку популярність композиція молодого репера зі Львова Artisto отримала саме на Майдані.

 

 

«Мамо, не плач»

 

Слова написала львівська журналістка Оксана Максимишин-Корабель, а музику Тіана Роз. У пісні розповідається про Героя Небесної сотні, який просить маму не тужити та чекати на нього у сні. Пісня написана 21 лютого – у час піку трагічних подій на Майдані.

 

 

 

“Гітарний перебор”

 

Пісня українського журналіста Майкла Щура (Романа Вінтоніва) “Гітарний перебор” була написана ще у липні, але саме під час подій на Майдані цей трек про президента-втікача став вкрай актуальним.

 

 

 

 

“Podaj Rękę Ukrainie”(“Подай руку Україні”)

 

Наші справжні брати поляки не були байдужими до подій в Україні й у 2013. Польський гурт «Tarakа» записав трек «Podaj Rękę Ukrainie». Саме його в знак підтримки й солідарності України транслювали на всіх польських телеканалах. Хлопці не злякались барикад і приїхали до бурхливої столиці аби виступити на сцені Євромайдану в Києві.

 

 

 

«Горіла шина, палала»

 

Кавер на українську весільну пісню “Горіла сосна палала” переробили на текст про тодішні трагічні події. Так і з’явився на світ народний хіт.


Текст: Мар”яна Панчак 

Редактура, візуал – Роксолана Кривенко


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру, історію, суспільство. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *