Яни Капу, Бердянськ, Нікополь. Виставка картин українських кораблів, захоплених росіянами

У Києві відкриється виставка картин українських художників, яку присвячено полоненим морякам.


Митці зобразили на своїх картинах буксири, які захопили росіяни під час абордажу у Керченській затоці. Картини покажуть у “Київській фортеці” – виставка триватиме від 23 до 28 лютого, передає ТСН. 

 

 @ facebook/Євгенія Ейдер

 @ facebook/Євгенія Ейдер

Частину творів мистецтва подарують військовополоненим, коли вони повернуться додому, а частину – виставлять на аукціон, всі кошти з якого підуть на допомогу полоненим у Росії українцям. Виставка організована з ініціативи та за участі родичів захоплених в полон моряків.

Київська фортеця – історико-архітектурна пам’ятка, що знаходиться на території Головного військового клінічного госпіталю м. Києва. Музей створено в 1927 році, він є єдиною в Україні пам’яткою фортифікаційної споруди XVIII–XIX ст. та однією з найбільших у світі кам’яно-земляною фортецею, яка збереглася до наших днів.

Картинки по запросу київська фортеця

25 листопада 2018 року Росія захопила в Чорному морі два катери і буксир Військово-морських сил ЗСУ. Російський прикордонний корабель “Дон” кілька разів навмисно протаранив український буксир “Яни Капу”, а корабель “Изумруд” відкрив вогонь на ураження по катеру “Бердянськ”. У підсумку 24 українці потрапили у полон. Вогонь по українських кораблях росіяни відкрили, коли ті вже поверталися у порт Одеси. РФ звинувачує військових ЗСУ у порушенні її “держкордону”, хоч Україна та міжнародна спільнота вважають 12-мильну зону навколо Криму українськими територіальними водами, які окуповані Росією.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *