Скагдальну виставку «Квантовий стрибок Шевченка» скасували у 2 містах

Виставку «Квантовий стрибок Шевченка», яка експонувалась на станції столичного метро «Тараса Шевченка» і була пошкоджена ножем, скасували у Львові та Вінниці.

У Львові виставку 1-14 березня мала приймати приватна книгарня «Книжковий лев». Її власниця Катерина Іванова розповіла Громадському, що після пошкодження картин в метро Києва націоналістом Юрієм Павленком (Хорт) на її Facebook-сторінку почали надходити погрози. Вона зазначила, що спробувала писати цим людям заради діалогу, але вони ніяким чином не реагували, передає Громадське. 

Згодом невідомі прийшли в її магазин — представилися націоналістами, утім своїх імен не звали. На момент їхнього візиту в магазині були 22-річні продавчині.

«Коли люди почали приходити в магазин, я, подумавши годину, вирішила написати відмову від виставки», — сказала Катерина.

Вона зазначила, що її книгарня опинилася в тій ситуації, коли «не робить нічого незаконного й не має ніяких інструментів захисту».

Катерина Іванова вирішила зібрати скріншоти всіх погроз у Facebook та написати 25 лютого заяву в поліцію.

У Вінниці виставку мали показувати 6-24 березня в обласному краєзнавчому музеї.

Старший науковий співробітник музею Олександр Фіщук розповів Центру інформації про права людини, що він та працівники музею не отримували погроз на свою адресу. Виставку самі вирішили перенести на невизначений термін після її знищення в Києві.

«Оскільки збереження предметів мистецтва археології та інших предметів для наступних поколінь є основою діяльності музеїв такого типу, як наш, то виставку перенесли, аби уникнути ймовірної небезпеки для колекції та відвідувачів», — сказав Олександр.

Він також зазначив, що «мистецтво не повинно бути предметом політичних маніпуляцій».

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». У межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

17 лютого вандал, озброєний ножем, пошкодив більшість постерів на виставці у метрополітені. Після цього організатори виставки вирішили достроково закрити її.

Націоналіст Юрій Павленко (Хорт) визнав, що це він пошкодив виставку «Квантовий стрибок Шевченка» та пояснив свій мотив. Як повідомив Павленко у коментарі Громадському, виставка «образила його національні почуття». У квітні 2016 року його засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці, але в грудні того ж року апеляційний суд скасував вирок і справу направили на повторний розгляд.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *