Виставка нереалізованих утопій «Metropolis. Минулі утопії майбутнього»

Світ, якого немає, але про який мріяли, можна побачити у Пороховій вежі. Там діє виставка «Metropolis. Минулі утопії майбутнього». Організатори по бібліотеках, архівах різних країн шукали цікаве бачення нашого світу нашими ж предками. В архітектурі, інженерії та мистецтві.


Цей проект, кажуть ідейники, ‒ бурхлива розвага. Адже на ньому кожен відвідувач може перевірити себе: знаю я чи не знаю, пише Захід.нет. 

Експозиція діяла у «Мистецькому арсеналі» в Києві. У Львові ж її доповнили двома експонатами. Є проект, за яким наше місто мало з’єднувати Чорне та Балтійське моря.

«Перший проект ‒ це «Порт міста Львова» початку XX століття часів Австро-Угорщини, 1904 рік. Тоді п’ять морів хотіли об’єднати каналом. І «Порт п’яти морів» мав бути у місті Лева. От, власне, план того всього в нас можна побачити на третьому поверсі експозиції», ‒ розповів куратор і автор ідеї проекту, керівник арт-центру «Я Галерея» Павло Гудімов.

А другий львівський проект ‒ це «Корона міста». Проект тоталітарної архітектури в період німецької окупації з журналу «Генералгубернаторство».

«На горі Цитадель планували побудувати нову «Корону міста», де мали бути основні громадські будівлі. І в центрі їх ‒ великий фестивальний будинок. Панорама на нього мала розкриватися з великого амфітеатру, що мав бути в теперішньому парку Богдана Хмельницького, а тоді ‒ в частині Стрийського парку», ‒ пояснив комісар проекту, керівник ЛОО Спілки архітекторів України Богдан Гой.

Всі цікавинки «Metropolis» збирали чотири місяці. У бібліотеках світу, різноманітних фондах, за допомогою консультантів. 50% експозиції ‒ це оригінальні матеріали. Організатори шукали їхніх правовласників і домовлялися з ними. Так придбали фрагменти утопічних фільмів.

«Наприклад, той самий фільм Чарлі Чапліна «Нові часи» або легендарний фільм Фріца Ланга «Metropolis», або «Подорож на Місяць» Жоржа Мельєса. Це нам не дорого коштувало. Всі кінороботи ‒ це приблизно 1400 євро», ‒ додав Павло Гудімов.

Проект в Пороховій вежі, у новоствореному Центрі архітектури, дизайну та урбаністики, діятиме два місяці ‒ до 20 січня. Обіцяють і цікаві тематичні лекції.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *