У Львові вперше сканують скульптури Пінзеля і створюють 3D-моделі

У музеї Пінзеля сканують 300-річні скульптури, аби створити тривимірні моделі. Проект «Пінзель. A.R.» реалізовує Мистецька рада «Діалог» спільно із Львівською галереєю мистецтв.


У львівському музеї Йоана Георга Пінзеля сканують і фотографують скульптури галицького Мікеланджело у межах проекту «Пінзель. A.R». Кожен твір потребує більше 2000 світлин з різних ракурсів, передає Захід.нет. 

«Кожна скульптура є унікальна і потребує свого підходу. Є твори, для яких достатньо використовувати тільки фотоапарат, є ті, які потребуть 3D- сканера», ‒ розповідає Роман Гук, технічний директор проекту «Пінзель. A.R.».

Роман Гук без сну працює уже добу, саме стільки часу треба на сканування одного шедевру. Зараз відфотографовує святого Йосифа, який стояв у храмі Городенки. Після роботи Романа черга Марії, вона опрацьовує відсканований матеріал і фотографії, зводить їх у тривимірну модель.

«Деталізація, яку ми отримуємо, це є 0,25 міліметра чіткість, тобто ми кожних 0,25 міліметра маємо інформацію про кожну точку скульптури. Відповідно, це великі файли», ‒ пояснює Марія Киселенко, 3D-моделер.

Така деталізація дозволила видрукувати на 3D-принтері копії скульптур у мініатюрі. Їх хочуть розмістити у різних закладах культури Львова.

Відскановано вже 13 скульптур, обіцяють ще 5. Такий проект дозволить глядачеві віртуально побачити спадщину Пінзеля, не виходячи з дому, а для реставраторів поможе відслідковувати руйнування і стан раритету.

«Скульптури руйнуються і ми розуміємо що для реставраторів дуже важливо буде побачити їх настільки деталізовано, як це ми робимо скани, щоб потім мати можливість їх відреставрувати», ‒ каже голова Мистецької ради «Діалог» Григорій Семенчук.

До кінця листопада автори проекту запустять сайт, наразі лише бета-версію. Тоді ж буде доступний і мобільний додаток. А на дальшу перспективу хочуть відсканувати усю спадщину Пінзеля.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *