США повернуть Україні викрадену з музею під час Другої світової війни картину

Сполучені Штати Америки повернуть Україні картину художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка зникла під час Другої світової війни з музею у тодішньому Дніпропетровську (нині місто Дніпро).


Як йдеться у повідомленні посольства України в США на сторінці у Facebook, це перший результативний випадок співпраці на офіційному державному рівні України та США у поверненні пам’яток культурної спадщини, незаконно вивезених за кордон, передає Захід.нет

Картинки по запросу «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною»

«Посольство України в США разом зі Службою зовнішньої розвідки України у співпраці з ФБР проводять процедуру повернення картини художника Михайла Паніна «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною», яка у часи Другої світової війни була втрачена з Дніпропетровського художнього музею та згодом опинилась в США», – йдеться в повідомленні.

Зазначається,що нині триває фінальний етап розгляду судом позову, за результатами якого картину мають офіційно повернути зі США до України. Для підтвердження походження картини музею у Дніпрі до американського суду передали необхідні докази.

Картину написав український живописець російського походження Михайло Панін 1911 року. У цей час він навчався у Петербурзькій академії мистецтв, за цей твір одержав звання художника.

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *