Рембрандт. Що надихнуло художника взятися за пензлики та полотно

Рембрандт ван Рейн – шоста дитина у сім’ї, народився у місті Лейдене у нідерландській провінції Південна Голландія. Батько майбутнього художника був заможною людиною, мав власний млин і солодовні, два будинки, а також отримав спадок від дружини, тому велика родина жила в достатку.

Про це і не тільки дивіться у програмі “Одна історія”. 

Дитинство майбутнього художника було щасливим, батьки знали про захоплення сина, тож коли хлопчикові виповнилося 13 років, записали його на навчання до нідерландського художника Якоба ван Сваненбурга. Подорослішавши, юнак переїхав у столицю, там його другим вчителем став живописець Пітер Ластман, який навчав його живопису і гравюрі.

Читайте також: Одна історія. Як Марко Поло крізь століття зорієнтував Колумба на нові відкриття

Після року навчання Рембрандт повернувся назад додому і швидко обзавівся замовниками та учнями. Згодом художник закохався і незабаром одружився із Саскією ван Ейленбюрх, вони разом переїхали до Амстердама. Її ніжний образ увіковічився в багатьох портретах. Через вісім років подружнього життя Саскія померла від туберкульозу — це стало болючим ударом для митця.

Після смерті дружини Рембрандт був сам не свій, він не знав що робити, і знаходив утіху в малюванні. Саме в рік, коли померла його дружина, він написав картину “Нічна варта”. Це полотно стало відображенням нового стилю художника, нічого спільного з традиційним груповим портретом.

Картина
Картина “Нічна варта”

Життя ван Рейна з плином років змінювалося: щасливе дитинство, багатство і визнання змінилися на злиденну старість. Настрій художника можна простежити і у його творчості. Справи Рембрандта йшли погано. Не вистачало грошей, кількість замовлень зменшилася. Тому частину своєї колекції художник продав, але і це його не врятувало.

Він був за крок від тюрми, але суд став на його бік, тому йому дозволили розпродати все майно і віддати борги. Художник навіть якийсь час ще жив в будинку, який йому вже не належав. В 1656 році Рембрандт оголосив себе банкрутом та виїхав жити у відокремлений будиночок на околиці столиці.

Facebook Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

%d блогерам подобається це: