Під портретом Мони Лізи знайшли прихований малюнок

Французький мистецтвознавець Паскаль Котт заявив, що знайшов під портретом Мони Лізи прихований ескіз, про який раніше не було відомо. Науковці “Лувру” поки не коментують ситуацію. Лиш сказали, що Котт не є науковим співробітником музею.


Своє дослідження Котт опублікуав у журналі Journal of Cultural Heritage. Він розповів, що використовуючи апаратуру власного виробництва, знайшов на картині сліди ескізу, який був зроблений у техніці спольверо. Це означає, що Леонардо да Вінчі переніс зображення на дерев’яну панель вугіллям — через отвори, зроблені в лініях ескізу, подібно трафарету.

Сліди вугілля Котт виявив близько руки й лінії волосся на голові Мони Лізи. Він також вважає, що художник в процесі створення картини поміняв позу своєї героїні, повернувши її голову безпосередньо в бік глядача.

Також дослідник помітив: на прихованому ескізі у волоссі Джоконди є шпилька, що викликає нові питання про задум художника.

У Мони Лізи не могло бути такої зачіски. У цей час в місті Флоренція таке було неможливим. Такі шпильки могли зображати на портретах жінок, яких реально не існувало наприклад, богинь, або ж Діви Марії — сказав учений в інтерв’ю британській газеті Express.

У 2004 році Котт отримав доступ до картини та зробив цифрові знімки Джоконди мультиспектральною камерою, яку сам сконструював.

Він стверджує, що використана ним технологія аналізу віддзеркалення світла дозволяє побачити додаткові зображення між шарами фарби.


Мона Ліза  — картина, написана італійським художником Леонардо да Вінчі близько 1503 року. Картина є одним з найвідоміших і безцінних творів живопису у світі. Належить до епохи Відродження.

Повна назва картини «Портрет пані Лізи дель Джокондо».


Журнал “Артефакт” існує завдяки підтримці читачів. Хочете, щоби в Україні існував та розвивався незалежний журнал про культуру — підтримайте нас:

Приват:
4149 4991 1010 5317

Монобанк:
5375 4141 0329 6272

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *