Нові форми. У Києві відбулася прем’єра першого спектаклю, поставленого за коміксом

У Києві, на ВДНГ, пройшли прем’єрні покази вистави Голіаф, поставленої театром Мізантроп за графічним романом британського художника-ілюстратора Тома Голда. Постановка стала першою в Україні спробою перекласти комікс театральною мовою.


За сюжетом оригінального твору, який є авторським переосмисленням біблійного міфу про Давида і Голіафа, головний герой з волі царя потрапляє в епіцентр війни. Відправлений нібито тільки передати послання ворогові, він змушений вступити в бій і гине, передає Новое Время. 

Фрагмент коміксу Голіаф

Театр Мізантроп, режисер Ілля Мощицький та композитор Дмитро Саратський створили з мінімалістської та сатиричної мальованої оповіді постановку тривалістю близько години, в якій розповідь через пластичний наратив доповнюють візуальні та звукові ефекти.

Фото: Павло Алдошин

Мізантроп, який вже зі своїх перших вистав (Три сестри, Запрошення на страту) довів унікальне амплуа – майстерного оповідача засобами хореографії, показав лаконічну у всьому – костюми, декорації, світлове рішення – історію про згубність безглуздих наказів.

При цьому спектакль відбувається не на звичній глядачеві сцені, а в басейні: в ньому актори ходять, розкидають каміння, танцюють і вмирають. На мінливу поверхню води проектуються бабли-репліки героїв коміксу. Незвичайну медитативну атмосферу під час постановки створюють маленькі острівці світла, що висвітлюють часом обличчя героїв, а також музичний супровід.


Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *