Моторошне видовище. Британський художник оживив обличчя Королеви Єлизавети Першої

У Квінс-хаусі, що в Грінвічі, можна подивитися арт-інсталяцію британського художника Мета Колліншоу Маска молодості (The Mask of Youth). Це тривимірна модель обличчя, створена на основі знаменитого портрета Єлизавети I Непереможна Армада.

Британський художник Мет Колліншоу виставив в Квінс-хаусі, Грінвіч, моторошнувату інсталяцію. Це тривимірна модель обличчя Королеви Єлизавети Першої з портрету Непереможна Армада, намальованого на честь перемоги над іспанською армадою (1588).

Непереможна Армада. Портрет Королеви Єлизавети Першої. Автор невідомий

 

Особливість цього портрета в тому, що він був намальований невдовзі після подій, коли Королеві було вже 55 років, але на полотні вона виглядає набагато молодша за свій вік. Це один з найважливіших портретів єлизаветинської епохи, на якому вона зображена в розкоші і з усіма атрибутами влади. Оригінал портрету зберігається в Квінс-хаусі.

Фото: Mat Collinshow Press

 

Фото: Mat Collinshow Press

 

Колліншоу створював анімовану маску в співробітництві з досвідченими дизайнерами спецефектів з використанням передових технології. Вона не просто копіює зовнішність королеви, маска Королеви показує, як вона могла б виглядати в період написання портрета. Колліншоу робить Єлизавету Першу максимально реалістичною – на обличчі 55-річної жінки вгадуються сліди віспи, видно зморшки, добре читаються позбавлені кольору брови і вії, волоски над верхньою губою і на обличчі. Маска королеви відкриває і закриває очі і рот. А ще маска стежить за глядачем очима. Моторошно, чи не так?

 

 

Інсталяцію можна подивитися в Квінс-хаусі до 3 лютого.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.