McJesus. У Ізраїлі розіп’яли Рональда Макдональда. Через це почалися протести
Скульптура McJesus – розіп’ятого Рональда Макдональда – фінського художника Яні Лейнонена викликала хвилю протестів в Ізраїлі. Обурені творінням фіна навіть підпалили Художній музей в Хайфі.
«Ми засуджуємо виставку і завдання шкоди найсвятішому символу християнства установою, яка повинна служити громадянам усіх релігій», – сказав ізраїльському виданню Haaretz архімандрит Агапіус Абу Саада, передає Новое Время з посиланням на artnet.
Минулої п’ятниці сотні арабських християн зібралися на мітинг на знак протесту проти скандальної роботи, а поліція намагалася не дати їм увійти в музей і знищити роботу. Троє поліцейських були поранені протестувальниками, які кидали каміння, правоохоронцям довелося застосовувати сльозогінний газ і електрошокери.
גבר בן 32 נעצר ועוד ארבעה גברים עוכבו לחקירה בהפגנה מול מוזיאון חיפה, במחאה על תערוכה פוגענית ברגשות הציבור הנוצרי. המשטרה פיזרה את ההפגנה בכוח, תוך כדי שימוש ברימוני הלם. כמו כן, שלושה שוטרים נפצעו בראשם במהלך ההפגנה ופונו לקבלת טיפול רפואי @10elilevi @samiaah10 pic.twitter.com/1iO1BRjFfL
— החדשות 13 (@newsisrael13) 11 января 2019 г.
Акція протесту відбулася після офіційного листа міністра культури Ізраїлю Мірі Регева, який закликав прибрати роботу й погрожував відкликати державне фінансування музею.
«Неповага до релігійних символів, священних для багатьох віруючих в світі як акт художнього протесту, є незаконною і не може служити мистецтвом в культурному закладі, підтримуваному державними фондами», – пише Регев, посилаючись на численні скарги, отримані від місцевої християнської громади.
«Загроза міністра відкликати державну підтримку музею – безпідставна, – йдеться в листі Асоціації за громадянські права в Ізраїлі, відправленому заступнику генерального прокурора Діні Зільбер. – Закон про бюджетний фонд не містить навіть найменшого положення про заборону образливого контенту з релігійних мотивів».
Скульптура McJesus була встановлена в музеї у вересні як частина виставки Святе благо, яка розглядає релігію та віру через призму споживання. В описі роботи йдеться, що це «звернення до співпраці між релігійними системами і культурою споживачів».
Jani Leinonen, McJesus / Фото: Vilhelm Sjöström
Художник Яні Лейнонен відомий використанням в своїх роботах логотипів і символів, за допомогою яких критикує капіталізм. Він був одним з художників, представлених в антиутопічному тематичному парку Бенксі Dismaland.
Post a comment