McJesus. У Ізраїлі розіп’яли Рональда Макдональда. Через це почалися протести

Скульптура McJesus – розіп’ятого Рональда Макдональда – фінського художника Яні Лейнонена викликала хвилю протестів в Ізраїлі. Обурені творінням фіна навіть підпалили Художній музей в Хайфі.


«Ми засуджуємо виставку і завдання шкоди найсвятішому символу християнства установою, яка повинна служити громадянам усіх релігій», – сказав ізраїльському виданню Haaretz архімандрит Агапіус Абу Саада, передає Новое Время з посиланням на artnet.

Минулої п’ятниці сотні арабських християн зібралися на мітинг на знак протесту проти скандальної роботи, а поліція намагалася не дати їм увійти в музей і знищити роботу. Троє поліцейських були поранені протестувальниками, які кидали каміння, правоохоронцям довелося застосовувати сльозогінний газ і електрошокери.

Акція протесту відбулася після офіційного листа міністра культури Ізраїлю Мірі Регева, який закликав прибрати роботу й погрожував відкликати державне фінансування музею.

«Неповага до релігійних символів, священних для багатьох віруючих в світі як акт художнього протесту, є незаконною і не може служити мистецтвом в культурному закладі, підтримуваному державними фондами», – пише Регев, посилаючись на численні скарги, отримані від місцевої християнської громади.

«Загроза міністра відкликати державну підтримку музею – безпідставна, – йдеться в листі Асоціації за громадянські права в Ізраїлі, відправленому заступнику генерального прокурора Діні Зільбер. – Закон про бюджетний фонд не містить навіть найменшого положення про заборону образливого контенту з релігійних мотивів».

Скульптура McJesus була встановлена в музеї у вересні як частина виставки Святе благо, яка розглядає релігію та віру через призму споживання. В описі роботи йдеться, що це «звернення до співпраці між релігійними системами і культурою споживачів».

Jani Leinonen, McJesus

Jani Leinonen, McJesus / Фото: Vilhelm Sjöström

Художник Яні Лейнонен відомий використанням в своїх роботах логотипів і символів, за допомогою яких критикує капіталізм. Він був одним з художників, представлених в антиутопічному тематичному парку Бенксі Dismaland.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *