Free Лавренчук: вимагаємо звільнити українського режисера, якого Росія хоче засудити

Режисер театру, заслужений артист України Євген Лавренчук був затриманий в Італії на вимогу Російської Федерації. Кремль хоче, щоби нашого митця відправили до Москви, аби там судити за якийсь фінансовий злочин, скоєний 8 років тому.


Ми більш ніж впевнені, що це чергова путінська провокація, мета якої – налякати активних українців, їх родичів, аби вони не висловлювали активної громадянської позиції. Мовляв, дивіться, так може бути з кожним.

Коротко розповідаємо про Євгена Лавренчука та ситуацію з його затриманням.

Відомо, що 13 грудня 2021 року Євген Лавренчук оголосив у соцмережі, що починає співпраці з ізраїльською компанією Jerusalem Lyric Opera Studio & Festival. На той момент він перебував у Ізраїлі. 15 грудня Лавренчук вилетів до Неаполя. За два тижні у Facebook створили групу Free Eugene Lavrenchuk. Модераторка спільноти Маріанна Джудіче-Палій написала, що з 17 грудня Лавренчук утримується в італійському СІЗО у зв‘язку із запитом Росії про екстрадицію.

Євген Лавренчук – львів’янин. Народився 1982 року. Закінчивши школу, поїхав навчатися до Російського університету театрального мистецтва в Москву. Його викладачем був інший львів’янин – актор Роман Віктюк. Закінчивши університет, Лавренчук почав працювати у польському театрі Москви, де ставив спектаклі та проводив освітні проєкт за грантові кошти з Польщі.

 

Та 2015 року Лавренчук покинув Росію. За його словами, було «неможливо перебувати у країні, яка вбиває твоїх братів»:

«Існує чітка експозиція: є моя країна, є ворог. Усе. Крапка. Мені з цим комфортно. Ворог — він поганий, війна — на війні помирають люди. Є допустиме зло. Але коли ти перебуваєш у лігві ворога, як Шарапов у Горбатого, тобі кажуть: „Хохли нас убивають“. А ти мусиш мовчати або пояснювати щось цим людям».

На момент затримання Лавренчука в Італії російські ЗМІ не публікували жодного матеріалу про його фінансові порушення. Єдине, що 2011 року в місті Томськ якась місцева «Рада старійшин» подала на нього в суд через те, що у постановці п’єси Анна Кареніна Лавренчук пропагував «нетрадиційні сексуальні стосунки».


Друзі! “Артефакт” – це незалежний журнал про культуру. Нас ніхто не фінансує. Тому підтримайте авторів. Тут посилання на платіж через монобанк. Дякуємо!

А це карта приватбанку:

4149 4991 1010 5317

А ще у нас є свій магазин крутих футболок на історичну та культурну тематику. Ви можете придбати футболку, светр чи горнятко й цим підтримати наш журнал!

 

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *