Британський художник Бенксі презентував роботу “Шрам Вифлеєма”

Британський вуличний художник Бенксі представив нову роботу “Шрам Вифлеєма”, яку зробив для палестинського готелю The Walled Off Hotel.


Інсталяція присвячена Різдву – це традиційний різдвяний вертеп, над яким сяє зірка. Однак на фоні вертепу стоїть частина Ізраїльського муру, який розділяє Ізраїль та Палестину. По центру стіни – зірка, яка має вигляд дірки від снаряду, пише The Village.

Результат пошуку зображень за запитом "бенксі шрам віфлеєму"

Унизу на стіні можна побачити написи, зокрема слово Love з символом миру.


Раніше Бенксі намалював нове графіті на цегляній огорожі у Бірмінгемі, на якому зображені два різдвяні олені Санти, які злітають в небо.


Бенксі (англ. Banksy) — псевдонім скандально відомого англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім’я — Роберт або Робін Бенкс.

Восени 2006 року в декількох лондонських магазинах він непомітно замінив диски з альбомом співачки Періс Хілтон на диски із сорокахвилинною піснею свого друга Danger Mouse і власними малюнками.

Завдяки таланту художника і гостро-соціальній тематиці своїх малюнків Бенксі швидко здобув популярність спершу в Англії, а потім і у всьому світі. Найдивовижніше, що він досі зберігає анонімність і ховається від поліції.

Banksy Pollard Street.jpg

У фільмі «Дитя людське» можна побачити деякі роботи Бенксі, включаючи зображення двох констеблів, що цілуються.

У 2010 році Бенксі взяв участь у Берлінському міжнародному кінофестивалі Берлінале зі своїм фільмом «Вихід через сувенірну лавку» / «Exit Through the Gift Shop», пройшовши інкогніто по червоній доріжці фестивалю

. Музичній групі «Exit Through the Gift Shop», чию назву Бенксі використовував для свого кінодебюту, художник як компенсацію подарував одну зі своїх робіт. Фільм номінований Американською кіноакадемією на премію «Оскар» — 2011 у категорії «Найкращий документальний повнометражний фільм»

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *