Архітектурний нобель. Дивіться будівлі лауреата Прітцкерівської премії 2019

Японський архітектор Арата Ісодзакі став лауреатом Прітцкерівської премії 2019 року.


Журі заявило, що 87-річний Ісодзакі був удостоєний вищої нагороди архітектури завдяки його оригінальному й «далекоглядному» підходу, передає НВ з посиланням на CNN.

«Маючи глибокі знання в галузі історії та теорії архітектури і розуміючи авангард, він ніколи не обмежувався копіюванням статусу-кво», – йдеться в заяві журі.

Palau Sant Jordi

«Його пошук осмисленої архітектури знайшов відображення в його будівлях, які до цього дня, незважаючи на стилістичні відмінності, постійно розвиваються і завжди мають свіжий підхід», – вважає журі.

Картинки по запросу архітектор Арата Ісодзакі

Кар’єра Ісодзакі триває більше шести десятиліть і представлена більш 100 побудованими будинками в Азії, Європі, Північній Америці, на Близькому Сході і в Австралії.

Його основні роботи включають Керамічний парк Міно і Арт-вежу Міто в Японії, Пала Альпітур і Вежу Allianz в Італії, Катарський національний конференц-центр і Шанхайський симфонічний зал.

Qatar National Convention Center

Серед найвідоміших будівель Ісодзакі – натхненна буддійськими храмами спортивна споруда Палау Сант Жорді в Барселоні, яка було розроблена для літніх Олімпійських ігор 1992 року.

Ранні роботи Ісодзакі відносяться до епохи закінчення окупації Японії союзниками, коли країна намагалася відновитися з руїн Другої світової війни. «(Мій) перший досвід в архітектурі був у відсутності архітектури, – розповів він, – і я почав замислюватися про те, як люди можуть відновити свої будинки і міста».

 

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *