За космополітизм від Львова до Уралу. Сергія Лозницю виключено зі складу Української кіноакадемії

Режисера Сергія Лозницю виключили зі складу Української кіноакадемії, зокрема через те, що його фільми увійшли до програми кінофестивалю російського кіно “Від Львова до Уралу”.


24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Україна захищається на всіх фронтах, зокрема на культурному. Країни Європи та всього світу повинні мати повну та однозначну картину того, що здійснює в Україні країна-агресор. Тож кожен українець зараз є амбасадором своєї країни.

 

Особлива відповідальність зараз лежить на фахівцях із креативних індустрій, яких добре знають за кордоном. Їхня позиція повинна бути чітка й однозначна. Режисер Сергій Лозниця неодноразово підкреслював, що вважає себе космополітом, “людиною світу”. Проте зараз, коли Україна з усіх сил боронить свою незалежність, ключовим поняттям у риториці кожного українця повинна бути його національна ідентичність. І тут не може бути жодних компромісів чи напівтонів.

 

Українська кіноакадемія вже закликала світову кіноспільноту до бойкоту російського кінематографа. Ми постійно закликаємо увесь світ розмежовувати українську та російську культури та не ототожнювати їх. Для нас важливо, щоб усі члени Української кіноакадемії поділяти цю позицію і називали речі своїми іменами, проявляючи у своїх переконаннях чіткість і твердість.

 

Ми звертаємось до світової спільноти з проханням не позиціювати Сергія Лозницю як представника української культурної сфери, – підсумували в кіноакадемії.

Post a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *